Najpierw zabrzmiał mosiężny dzwon. Krzysztof Grzegorek, prezes klubu i kapitan żeglugi wielkiej, uderzył w niego trzy razy. Uderzenia w dzwon oznaczają czas okrętowy. Trzykrotne uderzenie to godz. 20.00.

Podczas oficjalnych obchodów jubileuszu, które zorganizowano w Miejskim Ośrodku Kultury, wręczono 34 wyróżnienia. Na balu odebrali je ci, którzy nie uczestniczyli w gali.  Byli to: Piotr Adamski, Aleksander Duda, Małgorzata Rabiai i Szymon Niedzielski.

Były przemówienia i filmy pokazujące żeglarskie życie. Życzenia złożyły również władze samorządowe. Jako prezent dla klubu przekazały książkę „My, pabianiczanie”.

Na oficjalnej części obecna była młodzież szkolna, która podziękowała staroście pabianickiemu, prezydentowi Pabianic i szefowi pabianickich żeglarzy za udział w rejsie morskim. Byli to uczestnicy tegorocznej edycji programu „Jestem the best”.

W tym roku na balu bawiło się 137 żeglarzy i sympatyków żeglarstwa. Za konsolą stał DJ, który całą noc bawił publiczność. Nie zapomniał o charakterze imprezy i od czasu do czasu goście tańczyli i śpiewali znane i lubiane szanty.

Był również specjalny, jubileuszowy tort. Pierwszy kawałek ukroił prezes. Odbył się konkurs żeglarski. Szczęśliwcy wrócili do domu z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów i pabianickie restauracje. Główną nagrodą był 2-dniowy pobyt w ośrodku rekreacyjno - żeglarskim w Nowym Duninowie nad Zalewem Włocławskim.