Sprawdź, z czym warto rozpocząć sezon jesienny 2021. Książkowe nowości już dostępne na Gandalf.com.pl.

Lalani z dalekich mórz

Gandalf

Niezwykła historia dziewczynki, która musi podjąć się walki ze złem. Lalani zostaje zmuszona do opuszczenia rodzinnej Sanlagity, by wyruszyć w niebezpieczną podróż, w której niegdyś zginął jej ojciec. Czy uda jej się pokonać przeciwności i przetrwać? Z jakimi mitycznymi stworzeniami przyjdzie jej walczyć? Czy pogodzi się ze swoim losem? Czy odnajdzie legendarne bogactwa góry Isa, które uratują mieszkańców jej wioski i wyleczą jej matkę? Powieść inspirowana jest filipińskim folklorem. To historia o przyjaźni, odwadze, szukaniu własnej tożsamości. Mimo że znajduje  się w kategorii literatury dla dzieci i młodzieży, z pewnością urzeknie także dorosłych. 

BACKSTAGE. Kulisy męskiego topmodelingu

Gandalf

Na taką książkę zapewne czekało wiele osób! To pierwsza publikacja, która przedstawia świat zza kulis i odnosi się do sekretów męskiego top modelingu. Znany na całym świecie Piotr Czaykowski jako młody chłopak wyjeżdża, by poznawać świat. Modelem jest przy okazji. Pracuje dla najważniejszych domów mody i poznaje samego Giorgia Armaniego. W rozmowie z Magdaleną Kuszewską opowiada o ciemnych stronach świata mody, mechanizmach, które rządzą show-biznesem, o cenie, którą trzeba zapłacić za sławę i wielkie pieniądze… ale i wiele więcej! 


Dziewczyny z Gross-Rosen. Zapomniane historie z obozowego piekła

Gandalf

Sześć młodych dziewczyn połączył ten sam los. Wszystkie trafiły do Gross-Rosen i musiały zmierzyć się z piekłem, które zgotował im los. Pognane w Marszu Śmierci nie wszystkie przetrwały pochód w środku zimy. Agnieszka Dobkiewicz, bazując na nielicznych dokumentach, skrupulatnie niszczonych przez nazistów, próbuje odkryć bolesną prawdę Ruth, Felice, Feli, Gerdy, Alize i Haliny. 

 

Córka Króla Piratów

Gandalf

Siedemnastoletnia piratka Alosa zostaje wysłana na misję, której celem jest odnalezienie starej mapy – kluczowej, jeśli chce się dotrzeć do legendarnego skarbu. W ramach prowadzonej akcji dziewczyna pozwala się uprowadzić, by przeszukać statek konkurenta. Alosa musi zmierzyć się z bezwzględną piracką załogą, a zwłaszcza ze swoim przystojnym porywaczem – oficerem Ridenem, który broni dostępu do mapy. Córka Króla Piratów nie pozwoli jednak, by ktoś pokrzyżował jej plany. 


Obca kobieta

Gandalf

Weronika skrywa sekret, który zdeterminował jej życie. Kto by się spodziewał, że spokojna bibliotekarka ukrywa błędy i grzechy młodości? Przede wszystkim Weronika nie planowała dzieci, zwłaszcza że uznała, iż nie nadaje się na matkę. Kiedy na jej drodze staje Hubert i jego córka Oliwia, kobieta podejmuje macierzyńską próbę. Po dziesięciu latach Hubert odchodzi, a Weronika staje się obcą kobietą dla Oliwii. Czy jednak na pewno? Czy można być matką, mimo że nie urodziło się dziecka?

 

Zachęcamy do śledzenia Instagrama Gandalfa. W cotygodniowych konkursach wiele nowości książkowych i planszowych do wygrania!

KONKURS

Chcesz wygrać książkę od Gandalfa? Zadzwoń do redakcji 42 227 04 00 w piątek (10 września) o godzinie 13.00 - 10 pierwszych osób otrzyma od nas książkę. Kto pierwszy ten lepszy! Powodzenia.