Nas zainteresowała pewna aukcja w internecie. Czapeczka z folii aluminiowej to żadna nowość. Zaskoczyła nas kwota, na jaką sprzedający wycenił swój "wynalazek". Wszystko wskazuje, że została założona dla żartu. Nie zmienia to faktu, że naciągacze wykorzystują strach przed "rzekomą szkodliwością technologii 5G" i żerują na naiwności ludzi. Temu allegrowiczowi jednego z pewnością nie można zarzucić...braku fantazji.

Link : Czapka anty 5G 4G wifi mikrofala czapka ochronna.

„Jesteś przerażona/y technologią 5G? Nie chcesz bezczynnie patrzeć na działania rządu? Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny” - apeluje we wstępie opisu sprzedający.

Mapa zasięgu 5G w Polsce.

Na portalu aukcyjnym, ktoś wystawił na sprzedaż „czapkę”, która ma chronić przed „szkodliwym działaniem technologii”. Swój wynalazek pomysłowy allegrowicz wycenił na 289 złotych. Owe okrycie (zrobione z folii aluminiowej) ma według sprzedającego wiele różnych zalet. Otóż sprawdza się w czasie snu, dając mózgowi wielogodzinny odpoczynek od szkodliwego działania kuchenek mikrofalowych, stacji GSM, routerów Wi-Fi itd. Jest idealna dla praktykujących zasadę Zero Waste. Po uszkodzeniu można użyć jej np. do zgrillowania ulubionych warzyw! Jest to model do samodzielnego złożenia, dzięki czemu można dostosować ją do każdego rodzaju głowy.