Dla tych, którzy chcieliby zobaczyć, jak wygląda nauka w tej szkole, przygotowano dzień otwarty. Zaplanowano go w sobotę, 16 marca w godz. 12.00-15.00.

Do szkoły I stopnia mogą zapisać się dzieci w wieku od rozpoczęcia nauki w szkole do 16 lat. Do szkoły II stopnia - młodzież w wieku od 10 do 23 lat. W sześcioletnim cyklu nauki są specjalności: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, akordeon, flet, klarnet, fagot, trąbka, puzon, perkusja i kontrabas. W czteroletnim cyklu: flet, obój, klarnet, trąbka, fagot, waltornia, puzon, perkusja, altówka, kontrabas, gitara, akordeon i organy.

- Podczas dni otwartych będzie można uzyskać informacje o ofercie edukacyjnej szkoły, poznać zasady naboru, obejrzeć szkołę, czy porozmawiać z nauczycielami, którzy pomogą zdecydować o wyborze instrumentu – wyjaśnia Joanna Jańczyk-Wajman, wicedyrektor PSM.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej www.muzyczna.pabianice.pl, pod numerem telefonu: 42 215 55 39 oraz w sekretariacie szkoły (ul. Grobelna 6).