Genealogia to temat ciekawy, ale czasami trudny. O tym, gdzie szukać informacji na temat swoich przodków, na jakie przeszkody można natrafić i jak wygląda księga metrykalna z XVIII wieku, na podstawie własnych doświadczeń opowiedzą Krzysztof Ochnicki i Bogdan Miszczak. Będzie to kolejne spotkanie z cyklu "Pabianickie Spotkania Dziejowe", organizowane przez Towarzystwo Miłośników Dziejów Pabianic. 

Odbędzie się 22 marca o godz. 17.00 we dworze kapituły krakowskiej przy Starym Rynku. Wstęp wolny.

Krzysztof Ochnicki członek Towarzystwa Genealogicznego Centralnej Polski oraz Towarzystwa Miłośników Dłutowa. Redaktor „Kroniki Gminy Dłutów”. Podczas spotkania zaprezentuje m.in. skany dokumentów z XVIII i XIX w., wyniki swoich poszukiwań w Rosji, Francji i Argentynie, pokaże też typowy arkusz genealogiczny do wypełniania danymi zbieranymi w trakcie poszukiwań.

Bogdan Miszczak – pabianiczanin zainteresowany lokalną historią i dziejami rodziny, autor rozdziału "Militarne dzieje obszaru obecnego Nadleśnictwa" w książce "Nadleśnictwo Kolumna. Wędrówka przez dzieje". Podczas prelekcji przedstawi zebrane i udokumentowane przez siebie losy sześciu pokoleń rodziny Koziróg.