Pogoda za oknem się zmienia, a my coraz mniej chętnie wychodzimy na zewnątrz. Wolimy kubek gorącej herbaty i towarzystwo przyjaciół, a wszystko w domowych zaciszach. By czas się nie dłużył, Gandalf.com.pl przygotował propozycje gier planszowych na wspólne popołudnia i weekendy. 

Kalambury De Luxe

Znana i lubiana gra Kalambury zyskuje nową odsłonę. Przed Tobą ponad osiemdziesiąt haseł do pokazywania lub rysowania. W tej grze liczy się przede wszystkim kreatywność! Nie marnuj jednak czasu, zwłaszcza że klepsydra płynnie go odmierza, co wpływa na dynamikę rozgrywki. Gracze losują kategorię i sposób prezentacji. Wygrywa ta drużyna, która odgadnie najwięcej haseł. Czas, start! 

 

Gra Wojna Szeptów

Fantastyczna gra strategiczna od wydawnictwa Galaktyka. Gdy pięć wielkich imperiów rozpoczęło walkę o władzę nad światem, wojna i chaos ogarnęły cały świat. Pięć sztandarów poświadcza potęgę rodów – Zaciekłe Niedźwiedzie, Dumne Lwy, Wytrzymałe Konie, Dalekowzroczne Orły, Silne Słonie. O świcie zostaje jeden zwycięzca, który będzie władał innymi imperiami. Ale prawdziwa walka dopiero się rozpoczyna, gdyż w ciemnościach kryją się Wąż, Pająk, Kruk i Szczur. O przyszłości świata zadecydują nie miecze, a spryt i kłamstwa, którymi posługują się dworzanie. Planszówka przeznaczona jest dla 2–4 graczy. Nie wcielają się oni we władców imperiów, a prowadzą tajemne organizacje, które typują zwycięzcę i manipulują wojennymi działaniami. 

Gra Everdell: Zimowy szczyt

Edycja kolekcjonerska popularnej gry od Rebela. Już teraz możesz udać się do tajemniczych krain, czekających na odkrycie. Najnowszy dodatek wprowadza do gry karty pogody, które zawierają pewnego rodzaju ograniczenia. Jeśli ich nie przezwyciężysz, nie pójdziesz dalej. Nowością są także karty odkryć, które wypełnione są nieznanymi do tej pory zwierzętami, lokacjami, strategiami i umiejętnościami. Na koniec możesz wprowadzić wielkie zwierzęta, służące również za środek transportu. Trzeba jednak pamiętać, że do rozgrywek potrzebna jest podstawowa wersja gry Everdell.

Everdell: Zimowy szczyt (edycja kolekcjonerska)

Gra Palec Boży

Nowość od Foxgames! Gdy bogowie zaczynają się nudzić, robią między sobą zakłady. Teraz i Ty możesz do nich dołączyć i przekonać się, kto najlepiej pokieruje losami swoich wyznawców. Zwycięży ten, którego pstryk jest najpotężniejszy. Palec Boży to gra zręcznościowa, w której każdy gracz walczy o to, by stać się najpotężniejszym z bóstw. W trakcie rozgrywek musisz zagłosować na kartę praw, pstryknąć swoim prorokiem, gdy walczysz o wyznawców, zdobyć największą ilość punktów zwycięstwa. Bogowie grają ze sobą na wyspach Archipelagu Pępka Świata. Gracze rozmieszczają swoich proroków na wyspach i zajmują się nawracaniem mieszkańców według ustanowionych przez siebie praw. 

 

Palec boży (gra planszowa) - Darmowa dostawa - Sklep muve.pl

 

Gra Bonfire

Strategiczna gra fantasy od Portal Games. Zawiera elementy układanki i mechanikę umieszczania kafelków na planszy. Rozgrywka przeznaczona jest dla 1–4 graczy, a zaprojektował ją Stefan Feld. W Bonfire Gnomy próbują rozpalać mistyczne ogniska, by rozjaśnić swoją ciemną planetę. Ogniska stworzyli Strażnicy, by nieść światło w mrocznym świecie. Dają one ciepło i energię, której potrzebują mieszkańcy. Mieszkańcy jednak zaczęli korzystać z Ognisk dla własnych korzyści, rozgoryczeni zaś Strażnicy postanowili je ugasić. Bez Ognisk mieszkańcy musieli opuścić miasta. Gracze wcielający się w Gnomy, mają skolonizować miasta i przygotować dla Strażników ścieżki, które zaprowadzą ich do pierwotnego domu. To właśnie Ty musisz dostać się do miasta, by odkryć sztukę rozpalania ognisk. Musisz także odwiedzić święte wyspy Strażników Światła, którzy rozpalą zgaszone ognisko po ukończeniu zadania.

e-Raptor: Insert do gry Bonfire - sklep Mepel

Zachęcamy do śledzenia Instagrama Gandalfa. Co tydzień wiele nagród do wygrania!