Na wystawie zobaczymy warzywa i owoce, także dziko rosnących roślin użytkowych oraz krzewy sadzone w naszych ogrodach jako rośliny ozdobne.

– Będzie można obejrzeć różne odmiany wrzosów, hortensji i innych krzewów ozdobnych o kolorowych liściach, jak również trawy ozdobne i byliny kwitnące późnym latem i jesienią (m.in. jeżówki czy astry) – wyjaśnia Maria Kaczmarska, rzecznik prasowy Miejskiego Ogrodu Zoologicznego.


Dzięki współpracy z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach na wystawie zobaczymy też owoce historycznych odmian jabłoni. Uzupełnieniem wystawy będzie kolekcja oryginalnych owoców z drzew i krzewów rosnących w łódzkim Ogrodzie.
Wstęp na wystawę jest bezpłatny od strony ul. Retkińskiej 39/65.

Uwaga, w sobotę (5 października) po raz czwarty i ostatni w tym roku działał będzie Punkt Wymiany Roślin (budynek administracyjny OB przy ul. Retkińskiej 39/65). W godzinach od 10.00 do 14.00 zainteresowane osoby będą mogły wymieniać się własnymi roślinami.

– Roślin nie będzie można zostawić w Ogrodzie, jedynie oddać innym osobom, które wyrażą chęć ich adopcji – wyjaśnia Kaczmarska.

W punkcie prowadzone będą porady ogrodnicze oraz sprzedaż roślin doniczkowych pochodzących z nadwyżek kolekcji szklarniowych Ogrodu Botanicznego