„Downtown Abbey” to kontynuacja przygód bohaterów znanych z serialu o tym samym tytule. Opowiadał losy rodziny Crawley’ów oraz ich służby na przestrzeni lat, począwszy od przełomu XIX i XX wieku.
Sześć sezonów przyniosło twórcom 3 Złote Globy, 15 Prime Time Emmy Awards, nagrodę specjalną BAFTA oraz 69 nominacji do nagród Emmy, co pozwoliło na ustanowienie rekordu. „Downtown Abbey” stał się najczęściej nominowanym nieamerykańskim serialem w historii Emmy. Obraz trafił także do Księgi Rekordów Guinnessa jako najwyżej w historii oceniony przez krytyków show telewizyjny.

Sagę śledzili widzowie w każdym wieku za sprawą genialnie napisanych postaci, znakomitej obsady i pełnej intryg fabuły. W Polsce serial był emitowany na antenie TVP oraz TVN Style.

W filmie, będącym jego kontynuacją, jest rok 1927, czyli rok po zakończeniu szóstego sezonu serialu. Ponownie znajdziemy się w niezwykłym domostwie, jeszcze bardziej niż dotąd pełnym przepychu. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy – wystawne wnętrza, nieprawdopodobne kostiumy, glamour.

Film „Downtown Abbey” zostanie wyświetlony w kinie Tomi (ul. Gdańska 4) w sobotę, 5 października o godz. 18.30. Odbędzie się w to ramach powracającego do kina cyklu „Tomi dla kobiet”.
Z tej okazji na panie czekają atrakcje oraz nagrody przygotowane przez partnerów Tomi: Sushi Zone Pabianice, Naturhouse Pabianice, Strefy Ruchu oraz Fabryki Wełny.