Stacja The Fox News to jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. Praca w niej otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery, trzeba zadowolić twórcę stacji i despotycznego szefa Rogera Ailesa (w tej roli John Lithgow). W przypadku kobiet pracujących w stacji słowo „zadowolić” ma dosłowne znaczenie. Zaczyna się od niewybrednych żartów, aluzji, a kończy na erotycznych propozycjach nie do odrzucenia. Ten stan rzeczy trwa przez lata, a dziennikarki stacji przechodzą koszmar. Odmowa obcowania z Ailesem grozi nie tylko zastopowaniem kariery, ale wyrzuceniem z pracy i wilczym biletem na rynku.   

Trzy kobiety (grają je: Charlize Theron, Nicole Kidman i Margot Robbie), będące na różnych szczeblach medialnej drabiny, znajdują w sobie siłę, by wreszcie powiedzieć: „dość!”. Jednak Ailes nie zamierza poddać się bez walki. Dysponuje władzą, fortuną i kontaktami na politycznych szczytach. Nikt jeszcze się nie spodziewa, że ta konfrontacja zadecyduje o losie milionów kobiet na całym świecie.

To opis filmu „Gorący temat”, który obejrzymy 16 stycznia o godz. 18.30 w ramach cyklu „Tomi dla kobiet”. Jak zwykle, nie zabraknie nagród i upominków od partnerów akcji (Naturhouse Pabianice, Strefa Ruchu, Fabryka Wełny Hotel & Spa, Formownia, Kinads, Salon 4F/Outhorn/New Balance Brubeck C.H. „Echo”, Triumph Salon Bielizny Milena, StreetStyle - moda z charakterem, Femimed, Unikatum, EMS Dream Body - studio Pabianice, Topbilet, Ajem-stories, Off Wedding, Aces projekt).

KONKURS

Uwaga, dla czytelniczek portalu Życie Pabianic mamy do wygrania jedno podwójne zaproszenie na czwartkowy seans. Zdobędzie je osoba, która jako pierwsza odpowie prawidłowo na pytanie, jaki film ma zainaugurować w Tomi cykl seansów dla mężczyzn. Odpowiedzi prosimy przesyłać na e-maila: konkurs@zyciepabianic.pl.

Bilet wygrała Monika Prusinowska.