W Pabianicach bezpłatne warsztaty lokalnej grupy rozwoju odbywają się raz w miesiącu. Prowadzi je Joanna Rek-Faber, ambasadorka programu Sukces TO JA. Trenerka i motywatorka wspiera kobiety na ich drodze do szczęścia. Pracę opiera na pozytywnej motywacji i wartościowej relacji. Jest certyfikowanym trenerem metody Points Of You®.

- Dobrem trzeba się dzielić, na zasadzie podaj dalej – mówi Joanna Rek-Faber. – Niech dobro rozlewa się po całych Pabianicach i nie tylko. Niech pączkuje i rozkwita na różne kolory, żeby nam się fajnie żyło.

Temat styczniowego warsztatu brzmiał - „W nowy rok z nową energią!”. W hotelu Fabryka Wełny zaprezentowana została metoda Points Of You®. Opiera się ona na zdjęciach/obrazach, symbolach, metaforach i na naszych historiach. Jest to wyjątkowe narzędzie coachingowe, wykorzystywane do szkoleń w firmach międzynarodowych.

Pabianiczanki miały możliwość przekonania się, na czym dokładnie polega metoda składająca się z 65 elementów – tematów, z którymi często spotykamy się w życiu codziennym. Points Of You® uruchamia integrację obu półkul mózgowych (prawą odpowiedzialną za emocje i intuicję oraz lewą za logikę i analizę). Skłania do interpretacji obrazów, powodując zaskakujące konteksty i daje możliwość wytyczenia nowych dróg życiowych. Wszystko po to, aby inspirować, uczyć i rozwijać siebie.

Uczestniczki losowały fotografie i musiały odpowiedzieć na kilka pytań odnośnie zdjęć m.in.: Na czym koncentruje wzrok? Co jest w tle? Co czuje, patrząc na obraz? Każda z kobiet miała prawo do własnych odczuć i interpretacji swojej karty. Doświadczenie i wnioski pozytywnie zaskoczyły panie.

- Spotkania dają kobietom dobrą energię i pozwalają budować pewność siebie, co przenosi się na rozwój sfery zawodowej. Dowiedziałam się o tych spotkaniach z Facebooka – mówi Izabella, jedna z uczestniczek. – Szukałam grup, które wspierają kobiety w biznesie.

Jakie refleksje miały kobiety po warsztatach?

– Jestem tutaj pierwszy raz – mówi Karolina. - Podobało mi się, że można porozmawiać z drugą osobą. Nie ma ram. Kobiety – kobietom, możemy podzielić się z innymi swoimi opiniami.

Edyta była po raz drugi i przyjdzie ponownie.
- Fajnie spotkać się w miłym gronie, panuje tu pozytywna energia – stwierdza. - Spotkania pomagają mi w życiu, dają energię. Podnoszą poczucie własnej wartości.

Z kolei Izabella, która przyjechała z Łodzi, stwierdziła:

- Zaskakujące było to spotkanie i zachęcające do tego, żeby zobaczyć, co dalej mają do zaoferowania na przyszłych warsztatach.

- Przyszłam tutaj drugi raz. Bardzo lubię atmosferę spotkań, można tutaj swobodnie się czuć i dużo nauczyć się o sobie. Takie zajęcia są potrzebne – mówi Marta z Lutomierska.

Aleksandra była już czwarty raz na spotkaniu lokalnej grupy rozwoju Sukces TO JA.
- Na pewno będę tutaj w przyszłym miesiącu – mówi pabianiczanka. - Świetna energia prowadzącej, dużo fajnych informacji, spotkanie kobiet i łatwiej się otworzyć. Przede wszystkim nikt cię nie ocenia, budujesz poczucie własnej wartości, pewności siebie i sprawczości, w przekonaniu, że możesz więcej. Śledzę Sukces Pisany Szminką na bieżąco. Uwielbiam Olgę Kozierowską, za to jaką jest kobietą i co sobą reprezentuje.

Kolejne spotkanie kobiet odbędzie się dziś (5 lutego) o godzinie 17.00.

Joanna Rek-Faber zaprasza do udziału w następnych warsztatach.

- W Pabianicach jest fajnie i zawsze pozytywnie. Rośniemy dalej i powiększamy naszą lokalną grupę – podsumowała prowadząca.

Sukces Pisany Szminką to fundacja założona przez Olgę Kozierowską i Olgę Legosz. Jedną z form działalności tej fundacji jest największy program w Polsce - Sukces TO JA, który działa w 32 miastach. Ma na celu zaktywizować zawodowo kobiety. Sponsorami programu jest Coca-Cola w Atlancie i MasterCard w Polsce. Partnerzy zaangażowali się, żeby wspomóc polskie kobiety, aby odnalazły swoją drogę zawodową, mogły się rozwijać i zrobić coś dla siebie. Zapotrzebowanie na warsztaty w całym kraju jest duże.