Co zobaczymy tam w następnym tygodniu? We wtorek, 16 lipca o godz. 21.30 w ramach kina profilaktycznego polski dramat z 2000 roku „Żółty szalik”. Akcja filmu rozgrywa się dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia. Mężczyzna w średnim wieku (w tej roli Janusz Gajos), dyrektor firmy, obiecuje aktualnej kobiecie jego życia, że od teraz nie będzie pił. Niestety, po raz kolejny nie udaje mu się dotrzymać obietnicy. Nieprzytomny zostaje odwieziony do matki, pod której opieką trzeźwieje. Wieczór wigilijny spędzają tylko we dwoje, w prawdziwie świątecznej atmosferze. W prezencie od matki bohater dostaje żółty szalik, ma on stać się talizmanem, który ma go chronić przed jego największym przeciwnikiem - alkoholowym nałogiem.

Ze względu na trudną tematykę, wstęp dla widzów od 18. roku życia.

W piątek, 19 lipca, również o godz. 21.30 zobaczymy megahit z 1994 roku – „Leon zawodowiec”. Płatny morderca (Jean Reno) ratuje dwunastoletnią dziewczynkę (Natalie Portman), której rodzina została zabita przez skorumpowanych policjantów.

Darmowy pokaz czeka nas też w sobotę, 20 lipca. O godz. 21.30 wyświetlony zostanie "Koziorożec jeden" (1977 rok). O czym jest ten film? Charles Brubaker (Josh Brolin) dowodzi ekspedycją naukową na Marsa. Podczas startu zawodzi system, który katapultuje astronautów ze statku. Prom kosmiczny "Koziorożec 1" pozbawiony załogi zostaje wystrzelony w Kosmos. NASA postanawia nie przyznać się publicznie do błędu systemu i zorganizować mistyfikację lądowania na Marsie.