Jak wskazuje jego nazwa, filmy puszczane będą w kinie Tomi (ul. Gdańska 4) w niedziele o godzinie 12.00. Cykl ruszył w wyjątkowym terminie, bo 8 marca, wyjątkowym wydarzeniem, bo retransmisją koncertu „André Rieu, czyli 70 lat młodości”. André podbił serca pabianiczan. Na retransmisję przyszło ok. 250 osób! W związku z tak dużym zainteresowaniem, wydarzenie to zostanie powtórzone wyjątkowo w czwartek, 19 marca o godz. 18.30.

Film ten to muzyczna podróż dookoła świata Maestro i wędrówka po najwspanialszych koncertach wykonanych przez Orkiestrę Johanna Straussa. Opowieść o życiu, miłości do muzyki i emocjach, które towarzyszą na scenie. Pasji, która porusza ludzkie serca i tworzy świat lepszym.

Skrzypek André Rieu (ur. 1 października 1949 roku) to holenderski król walca, wychowany w rodzinie z muzycznymi tradycjami. Od dziecka fascynowała go muzyka orkiestrowa, a najbardziej upodobał sobie grę na skrzypcach. Instrument ten nie tylko oczarował małego André, on się po prostu w nim zakochał. Z tej miłości i pasji narodziło się marzenie o stworzeniu nowoczesnej orkiestry i podróżowaniu z nią po całym świecie. Marzenie ziściło się! W 1987 r. powstała Orkiestra Johanna Straussa.
Każdy koncert André Rieu to znakomicie wyreżyserowane widowisko teatralne. Wielkie show, dopracowane do perfekcji. Piękne kreacje, wyśmienici muzycy, radość i niesamowita energia.

Bilety w cenie 30 zł można kupić w kasie Tomi lub na stronie internetowej kina.