15 marca na YouTube pojawiła się pierwsza płyta pabianickiego zespołu &inni. Ich album „m.in.” składa się z 13 kawałków i jest zbiorem utworów z całego okresu działania grupy. Teksty napisał wokalista zespołu – Paweł Śniady. Za mocną oprawę muzyczną odpowiadają członkowie: Kordian Borowczyk (bas), Krzysiek Kalkowski (perkusja) i Szymon Kędzierski (gitara). Miksem płyty zajął się Michał Chojnacki.

Płyta trafiła do dystrybucji cyfrowej także na Spotify, Tidal, Deezer. Który z utworów znajdujących się na niej jest dla członków zespołu najważniejszy?

– Nie da się tego tak zaszufladkować. To tak jakby wybrać najukochańsze dziecko – przyznaje Śniady.

Płyta, zresztą jak i cała twórczość grupy, to mieszanka rocka, punku i funku. Dynamiczne rytmy połączone są z bogatą warstwą tekstową.

Zespół &inni (i inni) powstał w kwietniu 2009 roku w Pabianicach. Od tego czasu grupa zarejestrowała dwa materiały demo i zagrała wiele doskonale przyjętych koncertów na terenie całego kraju. W 2017 roku, po kilku latach przerwy, zespół powrócił do grania i koncertowania w nieco zmienionym składzie. W 2018 roku zespół nagrał i zmiksował debiutancki materiał.

Po wydaniu „m.in” grupa powróciła do aktywnego koncertowania.

Jak Wam się podoba twórczość pabianickich muzyków?