To dobra okazja, żeby zainteresować się tematem i zrobić badania profilaktyczne. Prezydent Grzegorz Mackiewicz zaprasza na spotkanie dla kobiet „O zdrowiu przy kawie”. Odbędzie się ono 24 października o godz. 17.00 w Willi Impresja przy ul. Żeromskiego 20A. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

- Zapraszam na spotkanie panie w każdym wieku. Chciałbym przypomnieć wszystkim pabianiczankom o konieczności wykonywania regularnych badań profilaktycznych i roli zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom piersi – mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Będzie można zapoznać się z możliwościami wczesnej diagnostyki nowotworów piersi – o screeningu mammograficznym opowie dr Małgorzata Wilczyńska z Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Panie z „Łódzkiego Klubu Amazonka” opowiedzą o własnych przeżyciach oraz pokażą na fantomach, jak badać piersi. Profesjonalna brafitterka podpowie, jak prawidłowo dobrać biustonosz. Firma AVON umożliwi zakupy artykułów z różową wstążką, z których dochód w całości przeznaczany jest na walkę z rakiem piersi. Spotkanie organizuje Wydział Spraw Społecznych i Gospodarczych UM.