Autor docenionej przez czytelników i krytyków książki „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian”, zabierze nas zarówno w refleksyjne, jak i całkowicie szalone podróże po Europie środkowej i wschodniej, tej prawdziwej i wyobrażonej.

Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Jest otwarte dla wszystkich chętnych, a zaplanowano je we wtorek, 11 września o godz. 17.00 w Galerii Ex Libris MBP.

Ziemowit Szczerek to dziennikarz współpracujący m.in. z „Polityką”, „Gazetą Wyborczą”, „Nową Europą Wschodnią”, „Kontynentami. Autor książek pt. „Siwy dym, albo pięć cywilizowanych plemion”, „Tatuaż z Tryzubem”, „Siódemka”, „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian”, „Rzeczpospolita Zwycięska”, współautor zbioru opowiadań „Paczka radomskich”.

Zajmuje się wschodem Europy i dziwactwami geopolitycznymi, historycznymi i kulturowymi. Jeździ po dziwnych miejscach i o tym pisze. Laureat Paszportu „Polityki” 2013. Wielokrotnie nominowany do nagród literackich, w tym Nike i Angelus.