Żeby cieszyć się z tych atrakcji pabianiczanie wcale nie będą musieli daleko podróżować. Mandoria mieści się bowiem na terenie Miasta Mody PTAK w Rzgowie. To pierwszy w centralnej Polsce całoroczny, a jednocześnie największy w Europie rozrywkowy park tematyczny znajdujący się w budynku. Jego projektanci oparli się na autorskim pomyśle, inspirowanym czasami renesansu. Mandorię wystylizowano na XVI-wieczne miasto handlowe.

– Ma ono swoich mieszkańców i swoje tajemnice. Atrakcje są częścią tego świata, dla wielu gości najważniejszą – tłumaczy Daniel Zieliński, menadżer Mandorii. - Należy jednak podkreślić, że to park rodzinny, który cały czas można odkrywać na nowo. I co ważne – goście będą doświadczać go wspólnie, gdyż ze wszystkich atrakcji mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli.

W Mieście Przygód na gości czekają familijne roller-coastery, jak i klasyczne karuzele, czy pływające po wodzie łódki. Wszystkie mają swoje unikalne nazwy i są wystylizowane zgodnie z tematem parku. Do najważniejszych należą: kolejka górska Merkant, Latarnia Leonarda – unoszące się nad ziemię rowerki, wirujący w porcie Galeon, Skarbiec – czyli skrywający niejedną tajemnicę labirynt luster, dwupoziomowa karuzela wenecka Karawana, czy też karuzela łańcuchowa Klejnot. Wiele atrakcji Mandorii jest przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Bilety można już kupić przez internet. Tradycyjne wejściówki nabędziemy dopiero od chwili otwarcia Mandorii. Wstęp kosztuje 99 zł. Z tej opłaty zwolnione są dzieci mające mniej niż 85 cm wzrostu. Tuż po otwarciu parku do sprzedaży trafi Karta Roczna, skierowana do osób, które będą planowały odwiedzić Mandorię więcej niż raz w roku.

Pomysłodawcą i właścicielem Mandorii Miasta Przygód jest spółka PTAK S.A. Koszt inwestycji wyniósł ok. 110 mln złotych. Zadaszony park rozrywki o powierzchni 1,5 hektara to jedynie jej pierwszy etap. W planach jest także budowa strefy na otwartym powietrzu. Docelowo Mandoria Miasto Przygód zajmie teren 50 ha.