"Modern decadence” (tak nazywa się kolekcja) pojawiła się na Overview, jednym z najważniejszych wydarzeń modowych w naszym kraju. Autorskie, jesienne kreacje pabianiczanki spotkały się z dużym uznaniem. 

Przy ich tworzeniu projektantka zainspirowana była latami minionych dekad.

W kolekcji królują m.in. podniesione ramiona, szerokie paski z ozdobnymi klamrami w stylu Diany Spencer, taliowane mini sukienki w stylu Debbie Harry z zespołu Blondie, zestawione z kozakami za kolano. Projektantka zaproponowała też niezwykle kobiece garnitury. Dominowała soczysta czerwień, ponadczasowa czerń, zieleń i karmel. Artystka postawiła na materiały wysokiej jakości, pochodzące od europejskich producentów.

 

Oprócz Józefczyk swoje projekty podczas Overview prezentowało wielu cenionych w branży modowej twórców, w tym m.in. Lidia Kalita czy Ismena Warszawska. Na widowni zasiedli dziennikarze, styliści i influenserzy. Wśród modelek prezentujących kolekcję znalazła się Klaudia Chojnacka znana z programu Top Model.

Angelika Józefczyk to młodziutka artystka kierująca swoje projekty do kobiet lubiących eksperymentować z kolorem i fakturą ubrań. Jednocześnie ceniących w ubraniach kobiecość oraz konstrukcję, która modeluje sylwetkę. Jej kolekcje wyróżnia oryginalny koncept, użytkowość i gra kolorów. Poszczególne sylwetki tworzą spójną całość, dając wrażenie płynnego przechodzenia barw oraz wzorów.