Wielu choreografów sięgało i nadal sięga po baletową wersję tragedii Williama Shakespeare’a. W cyklu transmisji z Teatru Bolszoj podziwialiśmy już wersję Jurija Grigorowicza, teraz czas na nowe spojrzenie na historię kochanków z Werony w choreografii Aleksieja Ratmańskiego, byłego dyrektora baletu Bolszoj w latach 2004-2008, obecnie choreografa – rezydenta American Ballet Theatre. Ratmański powraca do Moskwy by przygotować balet dla zespołu Teatru Bolszoj.

Spektakl baletowy

Swoją inscenizację Romea i Julii zrealizował najpierw w 2011 roku w Toronto z National Ballet of Canada, teraz przystosował ją dla moskiewskiego zespołu. W ujęciu Ratmańskiego sztuka Szekspira to przede wszystkim opowieść o wielkiej miłości i parze najsłynniejszych kochanków, którą genialnie w warstwie muzycznej oddał Siergiej Prokofiew.

Retransmisja

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 30 minut. Bilety w cenie 30 złotych.

Dla czytelników Życia Pabianic przygotowaliśmy konkurs. Do zdobycia podwójne zaproszenie na retransmisję. Przekonaj nas, dlaczego to właśnie Ty zasłużyłeś na darmową wejściówkę. Na maile czekamy pod adresem konkurs@zyciepabianic.pl do czwartku (4 marca). O wyniku konkursu poinformujemy mailowo.