W kinie Tomi, w ramach cyklicznego wydarzenia dla pań, będzie można obejrzeć dwa przedpremierowe pokazy – 5 i 17 listopada.

- Ze względu na duże zainteresowanie tytułem - jak i samym wydarzeniem - następną edycję dzielimy na dwa terminy – wyjaśnia Jacek Chmielewski. - Powrót Kina dla Kobiet przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Film „Teściowie”, który wyświetliliśmy poprzednio, obejrzało 105 osób. Wysoką frekwencję przewidujemy także na najbliższym wydarzeniu.

Kiedy odbędą się pokazy?

5 listopada o godz. 19:00 oraz oraz 17 listopada również o godz.19:00. Bilety można kupić TUTAJ lub w kasie kina. Kosztują 23 złote.

Każda z Pań otrzyma od organizatorów upominki.

- Dodatkowo rozlosujemy 10 nagród głównych - zachęca Jacek Chmielewski. - Rozpoczęliśmy współpracę z fundacją "Pomaganie jest fajne". Z każdego biletu zakupionego na kino kobiet przeznaczamy złotówkę na tę fundację.

„Ona się niczego nie wstydziła, po prostu miała to we krwi”

Tak o Kalinie Jędrusik, bohaterce filmu „Bo we mnie jest seks”, mówi reżyserka Katarzyna Klimkiewicz. W roli legendarnej polskiej seksbomby wystąpiła Maria Dębska. Długo oczekiwany film wejdzie do polskich kin 12 listopada (w Pabianicach 19 listopada). Przedpremierowo został zaprezentowany na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu i w ramach Konkursu Głównego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Pierwsza seksbomba PRL

Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik (Maria Dębska) – zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Oto pierwsza seksbomba PRL i polska Marylin Monroe. Kalina nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym wpływowym osobom u władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem (Leszek Lichota) i Luckiem (Krzysztof Zalewski), kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL. A przecież największy skandal z jej udziałem dopiero się zacznie…

„Bo we mnie jest seks” to ważny fragment z życia Kaliny Jędrusik, o której śmiało można powiedzieć, że jest największą ikoną polskiej popkultury. To historia blasków, cieni, wzlotów i upadków jej zawrotnej kariery. Wydarzeniom z życia Jędrusik towarzyszy atmosfera szalonej zabawy środowiska ówczesnej śmietanki towarzyskiej.

Na ekranie zobaczymy także inne barwne postaci polskiej kultury: Kazimierza Kutza (Borys Szyc), Tadeusza Konwickiego (Paweł Tomaszewski) czy twórców Kabaretu Starszych Panów – Jeremiego Przyborę (Rafał Rutkowski) i Jerzego Wasowskiego (Dariusz Basiński).