Zestawienie najlepszych tytułów listopada 2020 przygotował sklep Gandalf.com.pl. Wszystkie propozycje idealnie sprawdzą się również jako prezent gwiazdkowy. Gotowi na rozgrywkę?

 

1. Nemesis – Rebel

Zwycięzcy zestawienia nie trzeba nikomu przedstawiać. Olbrzymia gra od wydawnictwa Rebel w końcu przybyła z odległej galaktyki. Nie obawiaj się dużego pudełka – gra posiada wspaniale wykonane elementy i przyjazną mechanikę. Nemesis jest grą kooperacyjną, a jej główne motywy to blef i zdrada. Niebezpieczne spotkania i trudne decyzje – ta planszówka to idealna propozycja dla fanów przygód.

 

2. Twilight Imperium: Świt Nowej Ery – Proroctwo królów – Galakta

Srebrny medal przypadł nowemu dodatkowi do jednego z największych hitów. Mowa o Twillight Imperium, grze znanej z długiej rozgrywki – najlepiej zarezerwować na nią cały dzień. Dzięki dodatkowi zyskasz mnóstwo nowych możliwości rozgrywki, kiedy do galaktyki powrócą dawno zaginione rasy, uwięzione przez Eony w zapomnianych zakątkach galaktyki. Wkrocz w nową erę Twillight Imperium wraz z rozszerzeniem Proroctwo królów.

 

3. Odjechane Jednorożce: Bez Cenzury – Rebel

Nowa odsłona bezkonkurencyjnej imprezowej karcianki. Tym razem w bardzo niegrzecznej wersji. Zbuduj swoją armię zniszczenia z Jednorożków, albo zgiń z ręki swoich przyjaciół. Odjechane Jednorożce: Bez Cenzury to gra pełna śmiechu, destrukcji i radosnego rżenia. Uwaga – tylko dla osób dorosłych!

 

4. Brzdęk! W Kosmosie! Raban w próżni – Lucrum Games

Zły Lord Eradikatus panuje niemal nad całą galaktyką. Czas utrzeć mu nosa i napchać kieszenie jego bogactwami. Wystarczy zakraść się do modułu dowodzenia, zabrać co się da i szybko się ulotnić. Wystarczy jednak jeden fałszywy ruch i… Brzdęk! Czujne oko Lorda wychwyci każdy hałas. Trzymaj kciuki, by konkurenci narobili większego rabanu. Łap wszystko, co cenne i chodu do kapsuł ratunkowych!

 

5. Dune (edycja polska) – Gale Force Nine

W grze Dune stajesz na czele zakonu, gildii lub jednej z arystokratycznych rodzin znanych z książek Franka Herberta. Walczysz o wpływy w surowym, pustynnym świecie – wszystko po to, by wydobywać najcenniejszy surowiec w galaktyce: melanż. Jak padło w Diunie: Wszystko blaknie przed melanżem. Zapewnij swojej organizacji jak najwięcej cennej substancji, zdobywając władzę nad jego źródłem!

 

Gra planszowa to idealny pomysł na prezent dla małych i dużych. W poszukiwaniu świątecznych upominków, zajrzyj na Gandalf.com.pl, gdzie czekają na Ciebie zarówno kultowe tytuły, jak i bardziej niszowe propozycje.