Zaplanowano je w piątek, 1 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Kościuszki 14). Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

W pokazie modowym weźmie udział w roli modelek 12 kobiet dnia codziennego w wieku od 20 do 70 lat, w różnych rozmiarach. Zaprezentują one kolekcje polskich projektantów, takich jak: Pilat, De La Fotta, Cosel, Lik, Bisette, Płatek, by Chruscińska, Collarme, Aggashe, Uniqorn, DT Dorota Tomaszewska, OYCA, Audykowska, Remediumbag, Make Your Self.

Przekaz wydarzenia to przede wszystkim akceptacja siebie w każdym wieku, pewność siebie, wewnętrzne piękno, które przekłada się na piękno zewnętrzne. Zabawa modą, wyrażanie siebie wizerunkiem, otwartość na zmiany.

Inicjatywa ma charakter przełamywania barier w kobietach, odkrywania przez nie własnego potencjału i dobrych stron, otwierania się na szersze uczestnictwo w integracji społecznej.

- W Łodzi przypada średnio 120 łodzianek na 100 mężczyzn. Stopień feminizacji jest większy w starszych grupach wiekowych. Jest to spowodowane nadumieralnością mężczyzn. Problem społeczny, jakim jest samotność, brak wiary we własne możliwości i bariery ograniczeń z tytułu wieku - to dziś wyzwanie - podkreśla Adriana Jabłońska, pomysłodawca i organizator wydarzenia. - Dzięki inicjatywie granice wieku się zacierają, każda z pań staje się potrzebna w grupie. Dzięki wymianie doświadczeń i wspólnej kobiecej aktywności udało nam się przełamać już wiele barier. Często starsze panie po śmierci męża mogą liczyć jedynie na towarzystwo koleżanek i sąsiadek. Postanowiłam stworzyć alternatywę na samotność i brak pewności siebie, bez względu na wiek i wykształcenie.