„Boże ciało” to najnowsze dzieło Jana Komesy, twórcy „Miasta 44” i „Sali samobójców”. To zdobywca dziesięciu prestiżowych nagród 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym: nagrody za najlepszy scenariusz, reżyserię, najlepszą drugoplanową rolę kobiecą, nagrody publiczności, dziennikarzy oraz Nagrody Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

„Boże Ciało” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia Daniela, który po wyjściu z zakładu poprawczego udaje księdza. W tę rolę brawurowo wcielił się Bartosz Bielenia. Partnerują mu utalentowani aktorzy młodego pokolenia – Eliza Rycembel i Tomasz Ziętek, a także Aleksandra Konieczna, Łukasz Simlat oraz Leszek Lichota.

Światowa premiera filmu odbyła się na Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie zdobył on dwie nagrody. Był też pokazywany w Toronto czy w Korei Południowej. Amerykanie planują na podstawie „Bożego ciała” nakręcić serial.

A wy, widzieliście już „Boże ciało”? Jeśli nie, koniecznie wybierzcie się do kina Tomi (ul. Gdańska 4). Kiedy grają ten film? Sprawdzicie TUTAJ.

------

– Ponieważ film dotyka kwestii społecznych podziałów oraz skomplikowanej duchowości młodych ludzi, warto wybrać się na pokaz z uczniami – w ramach lekcji wychowawczych oraz zajęć z języka polskiego – uważa Irena Kruglicz-Kamińska z Działu Edukacji Filmowej.

Dedykowane mu materiały dydaktyczne można pobrac ze strony www.kinoswiatedukacji.pl.

O ofercie dla uczniów można pisaliśmy w tekście "Gdzie najlepiej spędzać lekcje? W kinie!".