Łukasz Barys, młody poeta i prozaik będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Lorentowicza mieszczącej sie przy ul. św. Jana. Spotkanie z utalentowanym pisarzem zaplanowano na 12 lutego w Galerii Ex Libris. Rozpocznie się o godzinie 17.00. Wydarzenie poprowadzi Piotr Brzeziński.

Jak poinformowała biblioteka miejska, uczestników obowiązują wcześniejsze zapisy.

Pabianiczanin zdobył niedawno prestiżową nagrodę kulturalną magazynu „Polityka” za powieść pt. „Kości, które nosisz w kieszeni”. Pisaliśmy o tym tutaj. To książka o życiu (oraz nie-życiu) w Pabianicach, przedstawiona z perspektywy wrażliwej nastolatki.

Unikalny egzemplarz powieści Łukasza Barysa, z podpisem oraz indywidualną dedykacją można wylicytować na aukcji allegro pabianickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (link). Licytacja potrwa do 5 lutego.

Niebawem, bo już 15 lutego dowiemy się, czy debiutancka powieść pabianiczanina przypadła do gustu jury konkursu Bestsellery Empiku 2021. Galę finałową oraz transmisję obejrzymy na antenie TVN. Rozpocznie się o godz. 20.15, a o 19.45 wystartuje streaming online z relacją zza kulis, który będzie można śledzić na kanałach Empiku na Facebooku, Instagramie, TikToku i YouTube oraz na platformie Empik.com i w aplikacji mobilnej Empik.