- Gramy za darmo. Nikt nie płaci za bilety, ale my też nie bierzemy pieniędzy za koncert – mówi Tomasz Olejnik "Olej". - To prezent dla fanów.
Koncert na pożegnanie lata odbędzie się 12 września (sobota) na Lewitynie przy ul. Bugaj 110 w Wesołym Ogródku. Rozpoczęcie o 18.00.
- Tam mamy zadaszenie. Liczymy, że zmieści się około tysiąca osób – dodaje Dariusz Kacprzak "Kacper".
Występ będzie nagrywany. Powstanie płyta i program telewizyjny, który będzie można zobaczyć w ProMok-u.
Proletaryat jak zwykle porazi nas mocą. Przeszywający wokal "Oleya" będzie słychać nie tylko na Bugaju. Nie zabraknie starych dobrych numerów, takich jak: "Proletaryat", "Jak ptak", "Mamy 1000 lat" czy "Srajmy".
- Będą też kawałki z materiału na nową płytę, którą planujemy wydać w grudniu – dodaje „Kacper”. - Oprócz nas grają dwa pabianickie zespoły „Goła Blacha” i „Thunderhead”.


Grupa powstała w Pabianicach w 1987 r. W pierwszym składzie zagrali: Tomasz Olejnik "Oley" (wokal), Jarek Siemienowicz "Siemion" (gitara), Dariusz Kacprzak "Kacper" (bas) i Robert Szymański (perkusja). Szymańskiego szybko zastąpił Zbyszek Marczyński (dziś Blue Haze). W tym składzie kapela grała do 1992 r. Wtedy za perkusją zasiadł Piotr Pniak. Przez wiele tak Proletaryat grał w składzie: Oley, Siemion, Kacper, Robert Hajduk "Mały" (perkusja) i Irek Zugaj (gitara). W zeszłym roku dołączył do nich 52-letni Wiktor Daraszkiewicz, który przez wiele lat grał w Rezerwacie. W latach 90. wydał solową płytę pt. "Z drugiej strony". Występował w zespole The Bootles, grającym covery Beatlesów. Jest to już trzeci gitarzysta Proletaryatu, po Jarosławie "Siemonie" Siemienowiczu i Konradzie "Wołowinie" Jeremusie.

Jak nieoficjanie dowiedziało się Życie Pabianic, na koncercie pojawi się i zagra "Siemion", który od kilku lat mieszka w Anglii.

posłuchać kawałków można na stronie:  www.proletaryat.com.pl