W piątek (30 października) w kościele św. Piotra i Pawła zagra Luteduo. Tworzy go dwoje lutnistów – Anna Kowalska i Anton Birula. Ich muzyka prowadzi słuchaczy po XVII-wiecznej Europie - kompozycjach włoskich lutnistów i teorbistów, żywiołowych dziełach pierwszych hiszpańskich wirtuozów gitary oraz melancholijnej muzyce mistrzów francuskiego baroku.

Anna i Anton koncertowali na międzynarodowych festiwalach muzycznych na całym świecie.

31 października zaśpiewa Reut Rivka. To wszechstronna sopranistka, specjalizująca się w muzyce renesansowej i barokowej, art song, operze i muzyce współczesnej. Bierze też udział w projektach jazzowych, world music i muzyki improwizowanej. Ma przepiękny głos, który sprawia, że jej występy są hipnotyzującymi wydarzenia.

Z Reut wystąpi gitarzysta, wokalista i kompozytor Dima Gorelik. Urodził się w 1983 roku na Ukrainie, skąd wyemigrował do Izraela. Muzyczną edukację rozpoczął u Shai Cohena, który wprowadził go w świat jazzu, improwizacji i harmonizacji. Obecnie mieszka na stałe w Warszawie i współpracuje z Marią Pomianowską, Joszko Brodą, Mohammadem Rassoulim. Jest zaangażowany w kilka międzynarodowych projektów.

Koncerty zaczynają się o godz. 18.00 w kościele św. Piotra i Pawła przy ul. Zamkowej 8.