Koncert z okazji rozpoczęcia 2014 roku Miejski Ośrodek Kultury (ul. Kościuszki 14) organizuje w piątek, 24 stycznia o godz. 18.00. Będzie on jednocześnie imprezą z okazji 30-lecia istnienia kapeli podwórkowej „Dobrzanie”. 

Obecnie kapelę tworzy 7 osób: Mirosław Durajski – kierownik (skrzypce), Czesław Dumka (akordeon), Zdzisław Kociszewski (wokal), Sławomir Krawczyk – (bas), Jan Łądka – (klarnet), Dariusz Paszkiewicz – (bęben) i Grzegorz Małolepszy (gitara). Od początku w kapeli gra tylko trzech z nich (M. Durajski, Z. Kociszewski i G. Małolepszy). Ich repertuar to przede wszystkim folklor miejski, a ostatnio też utwory lat 50. i 60.

Z okazji jubileuszu „Dobrzanie” do wspólnego występu zaprosili swoich śpiewających przyjaciół. Po raz pierwszy wystąpią z Towarzystwem Śpiewaczym „Dzwon”. W pierwszej części wspólnego występu pabianiccy melomani w ich wykonaniu usłyszą kolędy, a w drugiej – utwory lat 50. i 60.

Kolejny wokalno-muzyczny projekt to wspólny występ Magdaleny Prym Orzeł z „Gitarzystami po 40-stce”. Pabianicka wokalistka wystąpi wraz z uczestnikami zajęć nauki gry na gitarze, które od czerwca ubiegłego roku prowadzi Grzegorz Małolepszy. Na scenie pojawi się 6 gitarzystów, mężczyzn po 60. roku życia, których marzeniem od zawsze był publiczny występ. Magdalena Prym Orzeł przy ich akompaniamencie zaśpiewa m.in. „Monday Morning” Melanie Fiony oraz „Imagine” Johna Lennona.

Tego wieczoru wystąpi również pabianiczanin Sebastian Dominikowski, członek zespołu Blue Star. Jest absolwentem PSM II stopnia w Pabianicach. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Łodzi. Zagra na fortepianie i zaśpiewa kilka utworów, m.in. Steviego Wondera.

Na scenie sali widowiskowej MOK-u zaprezentuje się także Krystian Maliszewski, czyli pabianicki Elvis Presley. Uczestnik takich telewizyjnych programów, jak: „X Factor”, „Must Be The Music” i „Got To Dance”. Zaśpiewa piosenki nie tylko swojego idola, ale również utwory o tematyce świątecznej.