Blue Haze świętuje 35-lecie. Z tej okazji byli członkowie bluesowo-rockowego zespołu, przyjaciele i fani zespołu spotkają się na koncercie w Zielonej Górce (ul. Zielona 8). „100 lat!” zaśpiewamy Blue Haze 18 listopada (sobota) o godz. 20.00. Wejście: 15 zł.

- Postaramy się zaskoczyć was czymś nowym – zapowiada Krzysiek Młudzik, wokalista grupy.

Blue Haze powstało w 1982 roku. Zespół założyli Młudzik i Darek Gorzelak. Przez lata skład grupy się zmieniał. Od 16 lat muzycy koncertują w składzie: Krzysztof Młudzik – wokal i gitara, Zbigniew Golemba – gitara, Jakub Nowak – bas, Zbigniew Marczyński – perkusja.

W repertuarze mają niemalże pół setki utworów. Są to zarówno własne kompozycje, jak i covery takich zespołów, jak ZZ Top, Canned Heat, Dżem i innych. Muzycy koncertowali z Tadeuszem Nalepą, Leszkiem Winderem, z zespołem Dżem oraz Easy Rider. Wielokrotnie wygrywali najważniejsze festiwale bluesowe w kraju.

Ale zawsze najważniejsze dla nich było granie klubowe.

W Pabianicach najczęściej występowali w „Jazz Base Cafe”, na „Mariańskiej”, w „Bullfrogu”. Teraz koncertują w „Zielonej Górce”, a w Łodzi w klubie „New York” (dawny „Lizard King”). I to właśnie w „New York” (ul. Piotrkowska 62) zagrają ostatni w tym roku, jubileuszowy koncert. Zaplanowano go 8 grudnia (piątek) o godz. 22.00. Wejście kosztuje 10 zł.

O Blue Haze pisaliśmy tutaj: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/o-jednych-z-niewielu-skazanych-na-bluesa.html