Zespół muzyczny Pewex powstał w roku 1983. Do trójki muzyków z grupy CZEK: Marka Kempa, Sławomira Krawczyka i Andrzeja Rusinka dołączył Marek Koszada. Na miejsce prób wybrano Zespół Szkół Budowlanych w Pabianicach. Opiekunem organizacyjnym został dyrektor szkoły Stanisław Szpakowski. Po kilku tygodniach do Pewexu dołączył wokalista rockowy - Mirosław Pisarek. Rozpoczęto pracę nad programem autorskim. Muzykę oraz teksty utworów pisali Marek Kemp i Andrzej Rusinek, natomiast aranżacje zespół tworzył wspólnie. Pewex koncertował na terenie całego kraju, brał też udział w przeglądach i konkursach, gdzie otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

W roku 1985 miejsce Mirosława Pisarka zajął nowy wokalista Wojtek Strzelecki. W tym czasie do zespołu dołączył saksofonista

Marek Kaszewski oraz znany łódzki muzyk Karol Dragan. Przystąpiono do pracy nad nowym repertuarem. W takim składzie zespół występował do 1987 roku.

A w jakim składzie wystąpi w najbliższy piątek (12 października) w Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Kościuszki 14)? Aktualny skład to: Wojtek Strzelecki (wokal), Marek Kemp, Marek Koszada, Sławomir Krawczyk, Andrzej Rusinek. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00.

- Wstęp jest wolny, więc serdecznie zapraszamy – zachęca Marek Koszada.