ad

AflopPark zaprasza na Bloom Festival czyli plenerowe koncerty w kwietnym ogrodzie.

W programie:

Już w najbliższą sobotę (18 czerwca),o godz. 18.00 wystąpi

Polish violin duo wirtuozeria na dwa smyczki; Marta Gidaszewska i Robert Łaguniak.

Zespół Polish Violin Duo powstał w 2014 roku w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza. Tworzą go skrzypkowie Marta Gidaszewska, studentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz Robert Łaguniak, który studiuje w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Oboje muzycy od lat biorą udział w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach skrzypcowych oraz kameralnych. Na swoim koncie mają ponad 180 nagród, m.in. za konkursy w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Serbii, Danii, Grecji, czy też Szwecji.
Do najważniejszych osiągnięć duetu należą: I nagroda i 6 nagród specjalnych na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie (2019) oraz I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych im. Artura Rubinsteina w Niemczech (2019). Artyści mają w swoim repertuarze zarówno utwory z epoki baroku, klasycyzmu, romantyzmu, jak i XX wieku. 

25 czerwca, godz. 18.00

Organy Hammonda na jazzowo; Kajetan Galasa

Organista, pianista, edukator, oficjalny artysta Hammond Polska i Hammond Europe. Kajetan Galas jest absolwentem klasy fortepianu jazzowego Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, studiował również w ArtEZ Enschede w klasie Organów Hammonda. Laureat nagrody fundacji My Polish Heart, a także wielu konkursów jazzowych, m.in. Blue Note Jazz Competition, Jazz nad Odrą, Azoty Tarnów International Jazz Contest, czy też Novum Jazz Festival. Lider autorskiej formacji Organ Spot, z którą w 2012 roku wydał debiutancki album. Członek wielu zespołów muzycznych, m.in. Yarosh Organ Trio, Patrycjusz Gruszecki Trio, czy Bartosz Pernal Quartet. Nagrał siedem długogrających albumów muzycznych wydanych na płytach CD. Od 2019 roku prowadzi klasę Organów Hammonda w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

23 lipca, godz. 18.00

Dźwięk duszy; Grzegorz Ghostman

Wokalista i saksofonista, który przy pomocy loopera i efektów gitarowych tworzy muzykę na żywo, używając głosu jako jedynego instrumentu. Zafascynowany jazzem i afrykańskim etno, komponuje utwory pełne improwizacji. Jak sam przyznaje, bawi się brzmieniem, dynamiką, fakturą dźwięku. Jego twórczość jest intuicyjna, świeża i emocjonalna. Rodzi się na scenie, na oczach widzów. W swojej muzyce łączy elementy jazzu, muzyki elektronicznej oraz afrykańskiej, indyjskiej i arabskiej muzyki ludowej.

6 sierpnia, godz. 18.00

Colours of Tango, w muzyczną podróż do Buenos Aires zabiorą nas

Aneta Salwińska, Konrad Salwiński i Oscar Ernesto Ouejero

Tango argentyńskie to nie tylko taniec, ale też pełna emocji i różnorodności muzyka. Między innymi ona połączyła dwoje młodych, łódzkich muzyków oraz argentyńskiego śpiewaka Oscara Ovejero, dając początek wspólnemu projektowi artystycznemu. Oscar Ernesto Ovejero, jako rodowity mieszkaniec Buenos Aires, niewątpliwie tango ma we krwi. W jego naturalnym i pełnym temperamentu śpiewie, usłyszeć można esencję tanga w najczystszej postaci. Towarzyszy mu duo instrumentalistów młodego pokolenia, wykształconych w akademiach muzycznych w Polsce i Austrii – Aneta Salwińska (harfa) i Konrad Salwiński (akordeon). Artystka ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie harfy. Aktualnie koncertuje jako solistka oraz w zespołach kameralnych. Salwiński jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi, a także Universität für Musik und darstellende Kunst w Austrii. Od 2012 roku jako spiritus movens kieruje projektem Colours of tango, jednocześnie będąc autorem wszystkich opracowań i oryginalnych kompozycji w repertuarze zespołu. Muzycy, mający na swoim koncie liczne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej, wykorzystują bogactwo brzmienia swoich instrumentów, przedstawiając własne aranżacje utworów dawnych mistrzów tanga. Inspirowani muzyką Piazzolli, Villoldo czy Gardela odkrywają przed publicznością cały wachlarz kolorów tanga.

20 sierpnia, godz. 18.00

Mój akordeon; Krzysztof Raczyński

Inżynier włókiennik, magister ekonomii, a przy tym wybitny akordeonista-samouk. Ma na swoim koncie wiele koncertów solowych i zespołowych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Grał między innymi w Polskim Radiu z niezwykle utalentowanym pianistą Karolem Nicze oraz z Krystyną Prońko, zespołowo i solowo w TVP. Koncertował w Filharmonii Łódzkiej wraz z artystami Teatru Wielkiego i Akademii Muzycznej w Łodzi oraz w Teatrze Muzycznym z muzykami jazzowymi polskimi i zagranicznymi. Na przełomie lat 80. i 90. koncertował w Skandynawii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nagrał płytę autorską „Krzysztof Raczyński – Harmonia Preciosa oraz płytę „Harmonia Symbioza” z wybitnymi muzykami jazzowymi. Jest Honorowym Członkiem Klubu Hammonda.

3 września, godz. 18.00

Chopin w otoczeniu natury Wiktor Wahl

17 września, godz. 18.00

Dźwięk Korzeni - Kryształowa podróż, w którą zabierze nas Grzegorz Korzeniowski

Bilety w cenie 30 zł do kupienia w kasie Afloparku