Klub „Brzoza” działa w naszym mieście już od 35 lat. Z tej właśnie okazji 21 kwietnia w Osiedlowym Domu Kultury (ul. Łaska 46/48) była uroczysta impreza. Wśród osób zebranych była założycielka klubu i jego honorowa przewodnicząca – Franciszka Jendrys.

- Klubowe spotkania odbywają się w każdą środę o godzinie 16.00. Jesteśmy aktywni od września do czerwca – mówi Adam Jurczyk. - Tutaj nie ma miejsca na nudę. Już 12 maja odwiedzamy Gniezno, a na koniec sezonu - Złote Błota.

Część artystyczna rozpoczęła się od występu Krystyny Kriger, która wyrecytowała wiersz przygotowany specjalnie na tę okazję. Po niej na scenie umiejętności wokalne zaprezentowała solistka Bernadetta Micota, która dostarczyła zebranym bardzo dużo pozytywnych emocji. Wykonała utwór z repertuaru Anny Jantar „Najtrudniejszy pierwszy krok”, po którym dostała gromkie brawa.

- Śpiewanie jest dla mnie wszystkim – mówiła. - Do klubu należę już od 10 lat. Dzięki „Brzozie” udało mi się przetrwać trudne chwile po śmierci mojej siostry.

Później przyszedł czas na wręczenie listów gratulacyjnych oraz szczerych podziękowań za lata wspólnej pracy dla szczególnie zasłużonych członków i osób z najdłuższym stażem. Podziękowania otrzymali: Regina Fijołek, Józefa Filipiak, Regina Psyta, Daniela Socha (przewodnicząca przez 10 lat), Daniela Lewandowska, Jan Łuszcz, Helena Chrzęst, Józef Grzybek, Cecylia Połomska, Zofia Marczak, Maria Adamiak, Halina Biskupska, Irena Kubiś, Cecylia Moder.

Na koniec części artystycznej na scenie pojawił się prawdziwy skarb klubu, wciąż mocno aktywny zespół wokalny „Pod Brzozami”, który na swoim koncie ma kilka znaczących wyróżnień.

- Współpracujemy z przedszkolami, gimnazjami i szkołą muzyczną. Zapraszamy lekarzy, farmaceutów, historyków – mówi Grażyna Rotek, dyrektorka ODK-u. - Trzymamy rękę na pulsie i staramy się zapełnić czas naszym seniorom.

Uroczystość trwała w bardzo radosnym charakterze. Nie zabrakło poczęstunku, szampana i głośnego „sto lat!”. Do 6 maja w galerii ODK-u otwarta będzie wystawa ze zdjęciami upamiętniającymi wszystkie największe sukcesy i wydarzenia związane z działalnością „Brzozy”.