Jedyny taki, bo grający na dzwonkach ręcznych, zespół w Polsce. „Zelowskie Dzwonki”, bo o nich mowa, dały już setki koncertów, nie tylko w Polsce, ale również w Czechach, Niemczech i Holandii. Muzycy najbardziej cenią sobie koncertowanie w budynkach kościołów, ponieważ w ich wnętrzach dzwonki brzmią najpiękniej. Słyną z koncertów wielkanocnych, a od niedawna organizują też koncerty bożonarodzeniowe. Od 2010 r. dyryguje nimi Anna Kimmer.

Koncertu „Zelowskich dzwonków” posłuchamy w piątek, 23 października.

Dzień później wystąpi duet Piotr Matusik i Grzegorz Lulek („Ghostman”). Matusik to pianista i kompozytor. Współpracował z Krystyną Prońko, Andy’m Middletonem, Victorem Mendozą, Alicją Majewską, Stanisławem Tymem… „Ghostman” jest saksofonistą i wokalistą. Przy pomocy loopera i efektów gitarowych tworzy muzykę na żywo, używając głosu jako jedynego instrumentu.
Wokal „Ghostmana” w połączeniu z brzmieniami instrumentów klawiszowych Matusika daje mieszankę, którą można określić mianem muzyki elektronicznej, alternatywnej, awangardowej.

Natomiast w niedzielny wieczór zaśpiewa sopranistka Abigail Kelly. Na organach będzie jej towarzyszył Jan Bokszczanin.

Wszystkie koncerty z cyklu Muzyka Świata zaczynają się o godz. 18.00 w kościele św. Piotra i Pawła przy ul. Zamkowej 8. Wstęp wolny.