- Ja już swoje zrobiłem. Zacząłem akcję i teraz inni zajmują się organizacją imprezy - mówi Andrzej Furman, właściciel Aflofarmu.

W sobotę pan Andrzej zadzwonił do Życia Pabianic, żeby zaproponować organizację imprezy miejskiej.

- Dam pieniądze na gwiazdę. Niech inni się dorzucą i zróbmy sylwestra na rynku - mówił w sobotę.

O tym pomyśle redakcja natychmiast powiadomiła Zbigniewa Dychtę, prezydenta.

- Na tego człowieka zawsze można liczyć - powiedział Dychto. Słychać było, że jest wzruszony.

We wtorek Dychto i Grzegorz Mackiewicz (przewodniczący Rady Miejskiej) spotkali się z Andrzejem Furmanem. Ustalili warunki współpracy. Żeby wszystko przebiegało zgodnie z prawem, rachunkami za sylwestra zajmie się Towarzystwo Przyjaciół Pabianic. Koordynatorami imprezy są prezydent Dychto i przewodniczący RM - Mackiewicz.

- Gwiazdą wieczoru będą Bracia - mówi Mackiewicz. - Teraz szukamy taniej sceny. Mamy propozycję za 12.000 zł. Pojawiają się już kolejni sponsorzy tej imprezy.

Rok temu na rynku wystąpił Iwan Komarenko, a dwa lata temu - Papa Dance.


Bracia grają od ośmiu lat. Pierwszy sukces to wygrana na opolskich Debiutach - w 2002 r. za piosenkę "Nie jestem inny". Kolejny sukces to piąte miejsce w polskiej preselekcji finału Eurowizji (2003 r.) - "Missing every momet" (muzyka Piotr Cugowski, słowa Wojtek Cugowski). Zespół ma na swoim koncie 4 single, minialbum i płytę długogrającą "FOBROCK". Ich piosenka "Jeszcze raz" zgarnęła wszystkie możliwe nagrody na ubiegłorocznym Top-Trendy w Sopocie, a na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu zajęła drugie miejsce. W tym roku BRACIA pracują w studio nad nowym wydawnictwem płytowym.
Zespół BRACIA tworzą: Piotr Cugowski – vocal, Wojtek Cugowski - gitara, vocal, Tomek Gołąb - gitara basowa, i Krzysiek Patocki – bębny. Premiera nowego singla "Dlaczego", muz. Piotr Cugowski, sł. Małgorzata Szpitun, miała miejsce w październiku.
  Ich nowy singiel: www.bracia.exe.pl/index.php