29, 30 i 31 sierpnia o godz. 16.00 Teatr Pinokio w Łodzi zaprasza dzieci i całe rodziny na plenerowy koncert „Bramogranie”. Artyści Pinokia w zakamarkach łódzkich podwórek zagrają utwory z projektów muzycznych Teatru Pinokio. Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny. „Bramogranie” to ok. godzinny program muzyczny, na który składają się piosenki z akcji artystycznej „Wjeżdżamy w bramy”, a także repertuar pochodzący z koncertów Teatru Pinokio w Łodzi  w aranżacji przystosowanej do prezentacji na wolnym powietrzu. Artyści Pinokia wykonają utwory znane z „Piosenek do grania na nosie” oraz teksty inspirowane opowieściami mieszkańców Łodzi. 

Koncertowi towarzyszyć będą warsztaty improwizacji muzycznej – aktorzy Teatru Pinokio włączą małych widzów i ich opiekunów we wspólne muzykowanie i śpiewanie. Koncerty to ostatni akcent projektu „Lato z Pinokiem”, w ramach którego w lipcu i sierpniu 2014 roku w parkach i bramach w całej Łodzi odbywały się pokazy spektaklu „Pippi Pończoszanka” w namiocie cyrkowym (projekt realizowany w ramach programu „Lato w teatrze” Instytutu Teatralnego w Warszawie), spektakle teatru cieni „Latem zapraszamy do cienia” oraz akcja plenerowa „Wjeżdżamy w bramy”, która powstała w ramach projektu „Dotknij teatru”.

31 sierpnia Teatr Pinokio w Łodzi zaprezentuje również swoje piosenki w Wozie Metafizycznym, czyli na mobilnej scenie Teatru, która stanie przy Pasażu Rubinsteina.

Kiedy: 29-31 sierpnia 2014 roku, godz. 16.00

29.08 - ul. Kopernika 45

30.08 - Pasaż Abramowskiego 

31.08 - ul. Ogrodowa 28