Miśkiewicz to wybitnie uzdolniona wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Urodziła się w muzycznej rodzinie Miśkiewiczów (ojciec Henryk Miśkiewicz wybitny saksofonista jazzowy, brat Michał perkusista z obecnego kwartetu Tomasza Stańko).
Do Pabianic Dorota Miśkiewicz przyjedzie 8 lutego w niedzielę. Początek koncertu godz. 19.00. Cena wejściówki: 60 zł.
- Bilety już można kupić w barze klubu. Ilość miejsc ograniczona, więc lepiej się pospieszyć – mówi Kuba Nowak, właściciel JBC.

Miśkiewicz współpracowała z największymi gwiazdami muzycznego show-businessu: m.in. Tomaszem Stańko, Nigel’em Kennedy, Grzegorzem Turnauem, Wojciechem Młynarskim, Ewą Bem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Anną Marią Jopek (m.in. projekty z Patem Metheny i Mino Cinelu). 2006 rok zaowocował ekskluzywnym nagraniem duetu z Cesarią Evorą na krążek „Rogamar”, który szybko osiągnął status „złotej płyty”.

- To artystka o niepowtarzalnym, charakterystycznym stylu i muzycznej ekspresji, której znakiem rozpoznawczym są nastrojowe, liryczne kompozycje balansujące na granicy jazzu i wyrafinowanego popu. Jej głos jest tak urodziwy, jak ona sama – dodaje. - Na jej płytach odnaleźć można kobiece, pełne zmysłowości ballady, delikatne bossanovy, klimaty etniczne, ale i ostrzejsze rockowe nuty.

Jej płyty: "Dorota Miśkiewicz Goes To Heaven - Zatrzymaj się" (nominacja do Fryderyka w kategorii Jazzowy Album Roku), "Pod rzęsami", a we wrześniu wyszła „Caminho” (Sony BMG).

- Na nowym albumie Dorota łączy jazz ze szlachetną piosenką i swoim własnym, niepowtarzalnym stylem, okraszonym rytmami utęsknionej Brazylii – mówi o nowej płycie Nowak.
www.dorotamiskiewicz.com i www.dorotamiskiewicz.pl