- Dawniej mieszkalem w Pabianicach i zawsze dla mnie jest wielką radością wracac do miasta, w którym spędziłem całe moje dzieciństwo, gdzie są przyjaciele i cała rodzina - napisał w mailu do redakcji Łukasz. - Tym razem przyjeżdżam do Pabianic z rockowym zespołem z Paryża. Dla mnie to wydarzenie jest bardzo ważne: po raz pierwszy mogę zagrać koncert w mieście tak dla mnie ważnym.
Obecnie Łukasz mieszka i pracuje w Paryżu. Jest dyrektorem internatu w Liceum w Cergy-Pontaoise i nauczycielem wychowania fizycznego.

 

Squad zespołu : Łukasz Markiewicz (wokal, gitara), Tomek Kosminski (gitara lead), Ludo Bernot (gitara basowa, wokal), Nicolas Dupont (perkusja, wokal).

Zespol Nadah powstał w 2005 roku w Paryżu jako duet akustyczny Nadah Jam ( Lukasz i Ludo). Po roku pracy nad własnymi kompozycjami zespół postanowił zarejestrować swoje pierwsze utwory. Podczas nagrań przyszła idea powiększenia składu do typowego kwartetu rockowego. Dopiero w 2007 roku do zespołu dołączają: Remik ( perkusja ) i Tomek ( gitara solowa) , w ten sposob powstaje rockowa czwórka pod skróconą nazwa Nadah. Pod koniec 2007 z Nadahu odchodzi Remik, jego miejsce zajmuje Nicolas. Zespół regularnie koncertuje w Paryżu. Pod koniec 2007 roku wyjeżdża na koncerty do Niemiec. We wrześniu 2007 roku zaprzyjaźnia się z grupą producencką AudioPlanet (Miki i Kris), a w następstwie w maju 2008 rozpoczyna prace nad pierwszą płytą w studiu w Paryżu , prace trwają do dziś.  W czerwcu 2008 zespół nagrywa teledysk to utworu „Powiedz Mi”.

Więcej informacji o zespole na stronie www.nadah.art.pl