Entropy to nowy międzynarodowy projekt muzyczny z The Academy of Music & Dramatic Arts, Southern Denmark w Odense, Dania. Chociaż muzycy grają ze sobą w tym składzie dopiero od roku, to już są rozpoznawalni nie tylko w Odense i Danii, ale również w Polsce, gdzie odbyli dobrze przyjętą trasę koncertową (kwiecień 2011). Muzyka zespołu to kreatywna mieszanka dzikich, punkowych tańców oraz łagodnych melodii i nastrojów, solidnie zakorzeniona we współczesnym hardbopie. Mocne groove’y sekcji rytmicznej w połączeniu z wyjątkowym brzmieniem gitary i surowym skandynawskim saksofonem tworzą świeże doznanie. 

Kiedy? 1 grudnia w JazzBassCafe przy ul. 3 Maja o godz. 19.00. Wejściówki: 25 zł. Bilety juz można kupować w barze JBC.

Zespół wystąpi w składzie: Radek Wośko – drums, Mariusz Praśniewski – bass, Andreas Møller Bøttiger – sax, Buster Jensen – guitar.

Radek Wośko – perkusista, kompozytor, aranżer, autor tekstów, absolwent medycyny. Studiował jazz na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, obecnie student Wydziału Jazzu The Academy of Music & Dramatic Arts, Southern Denmark w Odense, Dania. Aktywnie zaangażowany w wiele projektów muzycznych, koncertuje z własnym projektem “Entropy” po Polsce i Danii, dla którego komponuje i aranżuje. Wraz z Sebastianem Zawadzkim Trio zdobył II miejsce podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych 2011 w Gdyni, laureat Małych Zmagań Jazzowych w Szczecinie, jeszcze jako nastolatek. Wszechstronny perkusista swobodnie poruszający się w wielu stylistykach od ska, przez piosenkę aktorską do jazzu. Współpracował z Teatrem Polskim w Szczecinie oraz z postaciami takimi, jak: Mirosław Czyżykiewicz, Andrzej Poniedzielski, Anna Szałapak, Stanisław Tym, Piotr Machalica, Mario Cordina, Piotr Wojtasik, koncertując w Polsce, Danii, Czechach, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Brał udział w licznych warsztatach w całej Europie, kształcąc się u boku najlepszych, m. in.: Jeff Balard, Dave Weckl, Poogie Bell, Brad Meldhau, Joe Lovano.

Mariusz Praśniewski – kontrabasista, pianista. Rozpoczął edukację muzyczną od fortepianu, by w wieku 18 lat zacząć od nowa na basie, najpierw w klasycznej szkole muzycznej na ul. Miodowej w Warszawie, potem na Wydziale Jazzu Szkoły Muzycznej przy ul. Bednarskiej w Warszawie i Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie student Wydziału Jazzu The Academy of Music & Dramatic Arts, Southern Denmark w Odense. Już w czasie pobytu w Warszawie dał się poznać jako wszechstronny kontrabasista występując z wieloma muzykami, w tym m. in ze znakomitym Joao Nascimento z Brazylii. Po przeprowadzce do Danii szybko stał się bardzo poszukiwanym muzykiem. Na stałe współpracuje z takimi międzynarodowymi projektami jak Entropy, Suburbia Surreal, Purple Noise, Orlando czy artystami Anders Mogensen, Erik Ørum von Spreckelsen, Francesco Cigna. Brał udział w warsztatach z tuzami jazzu, jak Pat Metheny, Brad Meldhau, Jeff Ballard i wielu innych.

Andreas Møller Bøttiger – saksofonista, kompozytor. Urodził się i wychował w Odense, Dania. Obecnie student Wydziału Jazzu The Academy of Music & Dramatic Arts, Southern Denmark w Odense. Koncertuje z licznymi międzynarodowymi zespołami jak m. in. Entropy, Purple Noise, The Royal Big Band, grając muykę zakorzenioną w jazzie, jak również eksplorując różne style, poszukując inspiracji i środków ekspresji, które pozwalają mu tworzyć stale coś nowego. Zainspirowany muzyką takich artystów jak John Coltrane, Dexter Gordon, Chris Cheek, Wayne Shorter czy Tom Waits, Radiohead, Brian Eno.

Buster Jensen – gitarzysta, kompozytor. Wychował się na duńskiej prowincji, co mocno ukształtowało jego wrażliwość muzyczną. Już jako nastolatek wyprowadził się do Kopenhagi, gdzie miał okazję poznać i współpracować z wieloma znakomitymi muzykami, jak Mikkel Nordsø, Niclas Knudsen, Morten Nordal og Peter Steenild. Po przeprowadzce do Odende rozpoczął studia na Wydziale Jazzu The Academy of Music & Dramatic Arts, Southern Denmark. Mimo młodego wieku ma już bardzo rozpoznawalne własne brzmienie gitary i język muzyczny, który słychać w jego kompozycjach dla takich zespołów jak m. in. Entropy, Sismofoni czy Nuclear Attack.

można ich posłuchać:  www.youtube.com/watch?v=6nmtolgwf3c