P.M. Elektric Quartet w składzie: Paweł Mazur – bas, Piotr Smoleń – gitara, Dariusz Dziekan – piano, Bartek Rojek – perkusja zagra 8 marca. Bilety już do kupienia w klubie. Cena: 30 zł.
- To elektryczny jazz, wzbogacony o rockową ekspresję i funk – mówi Kuba Nowak, właściciel JBC.
Autorem muzyki i liderem grupy jest basista Paweł Mazur, który starannie dobrał pozostałych instrumentalistów, zwracając uwagę na to, by różnili się stylistycznie i jednocześnie uzupełniali. Na charakterystyczne brzmienie P.M.E.Q. wpływają przede wszystkim niebanalne riffy i improwizacje basisty, który porywa swoim przenikliwym brzmieniem sześciostrunowego basu, pełnym łagodności fretlesem oraz mistrzowskim, uwielbianym przez wielu basistów 'slapem'. Pikanterii dodaje znakomity gitarzysta Piotr Smoleń, który swoim charakterystycznym brzmieniem oraz niesamowicie bogatą harmonicznie improwizacją, ożywia kompozycje i w żaden sposób nie pozwala słuchaczowi zasnąć. Kiedy jednak zamienia swój 'drive' na czarodziejski 'synth', wprowadza do muzyki lekkość, ciepło i magię.
Wszystkie kompozycje są jakby zatopione w brzmieniu instrumentów klawiszowych Mariusza Dziekana, który nadaje ostateczny kształt harmoniczny swoim pianem. Wykorzystanie wielu sytetycznych barw dodaje utworom 'koloru' i sprawia, że stają się one jeszcze bardziej charakterystyczne i zróżnicowane. Pełna melodyki improwizacja solowa klawiszowca w doskonały sposób uzupełnia grę pozostałych muzyków i hipnotyzuje niejednego słuchacza.
Całość muzyki opiera się na rytmach wygrywanych przez perkusistę Bartka Rojka. Pulsujące, często rozwijające się w krótkie improwizacje rytmy, zostały dobrane do każdego utworu z największą starannością. Naszpikowane subtelnymi smaczkami wraz z basem tworzą wręcz idealną maszynę rytmiczną, nadając muzyce zespołu niesamowitej motoryki.