Tak jak w ubiegłym roku, Miejski Ośrodek Kultury im. Zbigniewa Herberta organizuje sylwestrowy wieczór. Tym razem w ostatnią noc 2012 roku pabianiczanie będą mogli posłuchać wyjątkowego koncertu "Dorota Lanton - Miłość w Paryżu" w wykonaniu Doroty Lanton, rozszerzonego o minirecital kabaretowych ballad autorskich Bogusława Nowickiego „Optymizmu gram” i z towarzyszeniem zespołu Marka Stefankiewicza.  

W koncercie “Miłość w Paryżu”, w którym piosenkarka wykonuje w oryginale największe przeboje Edith Piaf, Jacquesa Brela, Juliette Greco, Charlesa Aznavoura, Josephine Baker, Carli Bruni i własne piosenki, nawiązuje do klimatu kabaretów paryskich lat 30. i 50. Koncert grany był na dużych scenach muzycznych ( Filharmonia Pomorska), teatralnych oraz klubach.

Dorota Lanton uznana jest za najlepszą w Polsce interpretatorkę piosenki francuskiej. Ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Występowała w warszawskich teatrach “Roma” i “Kwadrat”, w serialach ( w “Klanie”), filmach i programach kabaretowych. Jej piosenka “My place” znalazła się na składance “Weekend in Paris” wśród współczesnych gwiazd piosenki francuskiej, a teledysk nakręcono w Paryżu.

Bogusław Nowicki to absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Poeta, bard, autor tekstów, kompozytor i wykonawca własnych utworów, literat, satyryk, felietonista, autor pierwszej audycji w Polskim Radiu, promującej współczesną piosenkę satyryczno-literacką, którą nazwał “Piosenki z tekstem”. Autor takich piosenek jak: “Gawędziarze”, “Uśmiechnięte dziewczyny na dworcach”, “Poszukiwania”. Był nagradzany na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Piosenki Studenckiej w Krakowie i wielu innych. Przewodniczący Sekcji Literackiej ZAiKS-u, w latach 2004-08 był prezesem Związku Polskich Autorów i Kompozytorów - ZAKR. Wydał trzy autorskie płyty - “Ballady”, “Oceany” i “Optymizmu gram”. Pisze również dla innych wykonawców, dla Doroty Lanton (płyta “Jak balsam”) i paryskiego zespołu “Spider” (płyta “Z Paryża”).

Szczegółowe informacje na temat sylwestrowego wieczoru, który rozpocznie się o godz. 21.30,  można uzyskać pod nr. tel. 42 225 46 90.