7 października (poniedziałek) o godz. 11.00 w sali MOK przy Kościuszki 14 odbędzie się inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Tego dnia o godz. 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. 20 Stycznia 77 usłyszymy koncert pn. Na skrzydłach miłości. Wystąpi sopranistka Magdalena Hudzieczek-Cieslar oraz Agata Piotrowska-Bartoszek - obój i Tomasz Bartoszek - fortepian. Wstęp wolny.

Magdalena Hudzieczek-Cieślar - absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach - Wydziału Wokalno-Aktorskiego w klasie śpiewu solowego. Także absolwentka innych podyplomowych studiów oraz licznych kursów i warsztatów muzycznych w kraju i za granicą. Koncertująca śpiewaczka (sopran) jurorka; dyrygentka chóralna; animatorka kultury i propagatorka kultury muzycznej. Za swoją działalność wielokrotnie nagrodzona.

Agata Piotrowska-Bartoszek - ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi, w klasie oboju oraz Akademię Muzyczną w Krakowie. Koncertująca w kraju i za granicą oboistka. Nagrodzona za popularyzowanie kultury muzycznej. Jako adiunkt prowadzi klasę oboju w Akademii Muzycznej w Łodzi.

Tomasz Bartoszek - ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi, w klasie fortepianu oraz kameralistykę w Hochschule für Musik und Theater w Hannowerze. Koncertujący w kraju i za granicą pianista. Jako doktor habilitowany prowadzi klasę fortepianu w Akademii Muzycznej w Łodzi.