"Msze Salzburskie" Wolfganga Amadeusza Mozarta wykona zespół wokalny All' Antico oraz orkiestra kameralna "Polish Camerata" pod batutą Marka Głowackiego. Koncertu będzie można wysłuchać w kościele św. Mateusza w niedzielę 19 kwietnia o godzinie 19.00.

Orkiestra kameralna "Polish Camerata" powstała z inicjatywy wybitnego polskiego wiolonczelisty i pedagoga prof. Stanisława Firleja. Zespół składa się z kadry dydaktycznej Akademii Muzycznej w Łodzi oraz wybranych absolwentów tej uczelni. W swym repertuarze ma utwory instrumentalne kompozytorów od baroku do współczesności, uwzględniając także wielkie formy oratoryjno - kantatowe.

Marek Głowacki - dyrygent i pianista, dr sztuki muzycznej w dziedzinie artystycznej dyrygentura. Dyrektor Orkiestry "Polish Camerata". Organizator koncertów, festiwali muzycznych, autor prac naukowych z dziedziny retoryki muzycznej.

 Zespół wokalny All' Antico powstał w 1987 roku. Zainteresowania wykonawców kierują się głównie w stronę muzyki renesansu i baroku. Repertuar koncertowy obejmuje najwybitniejsze dzieła muzyki wokalnej, zarówno religijne, jak i świeckie.