Odbędzie się 5 listopada 2021r. o godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury im. Zbigniewa Herberta.

Na scenie wystąpią wokaliści Aleksandra Skonieczna oraz Jan Ryngajłło. Na instrumentach zagrają: Michał Makulski (klawisze), Maciej Kuliberda (gitara), Michał Nowak (gitara basowa) oraz Andrzej Domaradzki (perkusja).

- W pierwotnej wersji, wśród występujących artystów był Grzegorz Małolepszy, który odszedł od nas w bieżącym roku i to właśnie jego pamięci chcemy dedykować ten koncert. Mamy nadzieję, że jego duch będzie nas wspierał podczas tego wieczoru – mówi Maria Wrzos Meus, dyrektor MOK-u.

Muzycy wykonają kultowe utwory wielu polskich twórców: Andrzeja Zauchy, Ireny Jarockiej, Piotra Szczepanika, Ewy Demarczyk, Kaliny Jędrusik, Miry Kubasińskiej, Czesława Niemena, Zdzisławy Sośnickiej i Zbigniewa Wodeckiego oraz „Maanamu”, „Republiki”, „Czerwonych Gitar” i „Budki Suflera”.

Wejściówki na to wydarzenie kosztują 20 zł i są do nabycia w kasie MOK.

- Bilety zakupione w zeszłym roku na koncert „Wspomnienia”, które są niewykorzystane – zachowują ważność. Wystarczy zgłosić się do kasy MOK w celu aktualizacji numeru miejsca – wyjaśnia Maria Wrzos-Meus.

Grzegorz Małolepszy zmarł po ciężkiej chorobie 9 lutego w wieku 67 lat. Był znanym pabianickim gitarzystą, a także instruktorem nauki gry na tym instrumencie w Miejskim Ośrodku Kultury. Uczył zarówno starszych uczniów, jak i dzieci. Był założycielem oraz członkiem zespołu „Gitarzyści po 40”. Grał również w kapeli podwórkowej „Dobrzanie”.