W zeszłym roku dostał nagrodę dla najlepszego muzyka jazzowego 2007 roku na festiwalu Grand Prix Jazz  Melomani. Właśnie wrócił z koncertów w Luksemburgu. W styczniu zagra w łódzkiej filharmoni, a 5 października będzie w Pabianicach. Koncert w Jazz Bass Cafe przy ul. 3 Maja rozpocznie się o godz. 19.00.  Inspiruje się twórczością Arvo Parta, muzyką minimalistyczną, skandynawskim jazzem, ale także każdą muzyką, która wypływa prosto z duszy. W kwietniu 2007 roku odbył się duży koncert w sali koncertowej Filharmonii Łódzkiej. Muzyka zarejestrowana podczas tego koncertu została wydana w listopadzie na pierwszym debiutanckim albumie „Spełnienie…”. W maju tego roku skomponował muzykę do dokumentu o rzeźbach „Przestrzeń nieograniczona” łódzkiej artystki Anny Frąckowicz, oraz do etiudy filmowej „Powrót” studenta Paula Latałło. Od września 2007 roku współpracuje z zespołem wokalistki jazzowej Karoliny Glazer.

Maciej Tubis ma zaledwie 25 lat. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w klasie fortepianu profesor Beaty Cywińskiej. Już jako uczeń szkoły muzycznej był uważany za obiecującego klasycznego pianistę. Brał udział w wielu konkursach wykonawczych: na Konkursie Kameralnym w Toruniu i Ogólnopolskim Konkursie Szkół Muzycznych II st. w Łodzi zdobył wyróżnienie, podczas Konkursu Chopinowskiego dla młodych pianistów dostał się do finału, a Konkurs Interpretacji Muzyki Francuskiej przyniósł mu V nagrodę w kategorii kameralnej. W wieku 14 lat zagrał koncert J. S. Bacha z orkiestrą ZSM im. Stanisława Moniuszki w Łodzi.

Nie przeszkodziło mu to jednak w rozwijaniu zainteresowań jazzem. Dwa razy brał udział w Warsztatach Jazzowych w Chodzieży. Kształcił się także uczęszczając na lekcje improwizacji i big bandu. Za swoje najważniejsze osiągnięcia uznaje zdobycie II nagrody na Konkursie Pianistów Jazzowych w Warszawie jesienią 2004 roku oraz wyróżnienie przyznane przez TVP2 w programie Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka za kompozycję Spełnienie rok temu. W maju 2007 otrzymał nagrodę specjalną na Konkursie Pianistów Rozrywkowych, który odbył się w studio im. A. Osieckiej w radiowej Trójce. Ponadto brał udział w finałach m.in. w Międzynarodowym Konkursie Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych Jazz Juniors (2002,2004) i Bielskiej Zadymce Jazzowej (2004).