W galerii placówki otwarto wystawę poplenerową, na której do końca roku można oglądać efekty wrześniowych plenerów, czyli prace, które stworzyli uczestnicy projektu. A było ich piętnastu, większość z Pabianic, pozostali z Dłutowa, Huty Dłutowskiej, Dobronia, Łodzi oraz z zagranicy - konkretnie z Czech i Lwowa. Artystom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz przedstawiający powstałe prace katalog.

Z okazji andrzejek było też tradycyjne lanie wosku i ciasteczka z wróżbą. Spotkanie zakończył akcent muzyczny. Na małej scenie w dawnej kawiarni Artystycznej wystąpił jeden z najstarszych pabianickich zespołów bluesowo-rockowych, Blue Haze. Jego początki sięgają roku 1982. Wtedy też powstał z inicjatywy Krzysztofa Młudzika i Darka Gorzelaka. Zespół nie brzmi typowo bluesowo, zbliża się raczej ku muzyce rockowej z elementami bluesa, soulu i innych.

IV edycja projektu „Piękno Ziemi Łódzkiej” zainaugurowana została 14 września wystawą prac artysty fotografika i podróżnika Zenona Żyburtowicza. W ramach projektu w Fabryce Wełny odbyła się również wystawa pabianickiego artysty a zarazem koordynatora pleneru Sławomira Łuczyńskiego.