Artystka o niepowtarzalnym, charakterystycznym stylu i muzycznej ekspresji, której znakiem rozpoznawczym są nastrojowe, liryczne kompozycje balansujące na granicy jazzu i wyrafinowanego popu. Na jej płytach odnaleźć można kobiece, pełne zmysłowości ballady, delikatne bossa novy, klimaty etniczne, ale i ostrzejsze rockowe nuty. 8 lutego Dorota Miśkiewicz zaśpiewa w JazzBassCafe przy ul. 3 Maja. To trasa koncertowa związana z promowaniem najnowszej płyty Caminho.

Ma 35 lat. To wybitnie uzdolniona wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i skrzypaczka. Pochodzi z muzycznej rodziny Miśkiewiczów. Ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie skrzypiec. Od 1994 roku jest członkiem sekstetu Włodzimierza Nahornego, z którym nagrała cztery płyty (jako wokalistka i skrzypaczka).

Zanim zdecydowała się na karierę solową, zapraszana była przez wielu muzyków, m.in. Tomasza Stańko, Nigela Kennedy, Klausa Doldingera (zespół Passport), Grzegorza Turnaua, Kepa Junkera, Davida Murraya, Wojciecha Młynarskiego, Janusza Strobla, Ewę Bem, Abla Korzeniowskiego, Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego, Annę Marię Jopek (m.in. projekty z Patem Metheny i Mino Cinelu).

W 2002 roku wydała pierwszą autorską płytę „Dorota Miśkiewicz Goes to Heaven – Zatrzymaj się”, na której objawiła się również jako kompozytorka i autorka tekstów (nominacja do Fryderyka w kategorii jazzowy album roku).

W 2004 roku z piosenką „W małych istnieniach” zakwalifikowała się do koncertu „Premiery”, odbywającego się w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Kolejna solowa płyta „Pod rzęsami” (2005) odmieniła nieco życie tej elitarnej wokalistki, przynosząc jej sporą popularność.

Rok 2006 zaowocował ekskluzywnym nagraniem duetu z Cesarią Evorą na krążek „Rogamar” królowej z wysp Zielonego Przylądka, który szybko osiągnął status „złotej płyty”.

W 2008 roku ponownie zakwalifikowała się do koncertu "Premiery" do Opola. Zaprezenotwała utwór własnego autorstwa "Magda, proszę", który był żartobliwą zapowiedzią nowej płyty.

Od września w sklepach muzycznych jest jej najnowszy album Caminho. W nagraniach udział wzięli m.in. Guello z Brazylii, Grzegorz Markowski, Grzegorz Turnau, a także wielu wybitnych muzyków sceny jazzowej.

Usłyszymy ją z zespołem wybitnych muzyków jazzowych: Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Tomasz Kałwak, Robert Luty. Bilety już w sprzedaży po 60 zł.