The Corpse (Łask) hardcore - prekursorzy krajowej sceny.

https://www.facebook.com/thecorpsepl/timeline

youtu.be/u3nnQNXBndg

 

SKTC (Czechowice-Dziedzice) czad z przekazem - legenda sceny niezależnej.

https://www.facebook.com/SKTCband/timeline

www.youtube.com/watch?v=cEBNlETsX3E

 

Dziady Borowe (Pabianice) hc/punk/metal.

https://www.facebook.com/dziadyborowe

youtu.be/4YjZFSOESV8

www.youtube.com/watch?v=ekcqrktRafA

 

20 września (niedziela), godz. 20.00 (zaczynają punktualnie). Wjazd: 10 zł.

Plac Lotników Łaskich 1, Łask.

 

Jak sami o sobie piszą:

Zespół Dziady Borowe powstał w 2003 r. w wyniku porywu serca i potrzeby twórczego działania trzech panów: Adama „Muzzego” Stoczyńskiego, Krzysztofa „Szczoty” Grądzkiego oraz Andrzeja „Eiffla” Szymczaka. Ci dwaj ostatni w latach osiemdziesiątych współtworzyli punkowy zespół DDSO.

„Dziad borowy” (zwany też „leszym”)  to występujący w ludowej demonologii leśny stwór napadający na zbłąkanych wędrowców. Mówiąc możliwie najogólniej, domeną dziada borowego jest możliwie najszerzej rozumiana zewnętrzność — obcy, niezbadany świat, z którego wyłania się nagle, wzbudzając chaos.

Mimo niedługiego czasu, jaki minął od założenia zespołu do chwili obecnej, historia grupy jest nader burzliwa i w pełni uzasadnia przybraną przez niego nazwę. Dramatycznym momentem była tragiczna śmierć „Eiffla”. Na szczęście zespół pozbierał się po tym dotkliwym ciosie i po rekonstrukcji oraz zmianach w składzie dalej funkcjonował. Do Muzzego i Szczoty dołączyli Artur „Austin” Kubiak oraz Wojtek „Amisz” Piekarniak. Po krótkim czasie doszlusował gitarzysta, Krzysztof „Krata” Ludwisiak. Jego udział w próbach i koncertach został przerwany. W 2006 r. został aresztowany i osadzony w areszcie śledczym. Po paru miesiącach szczęśliwie został uniewinniony i wypuszczony. Od tego czasu (nie licząc pomniejszych incydentów) poważniejsze kataklizmy omijają szczęśliwie zespół.

Nazwa jest również adekwatna w odniesieniu do muzyki. Mamy tu do czynienia z balansowaniem na krawędzi punka i hard core’u, choć zespół nie stroni również od chamsko wykonywanych rock’n’rolli. Wszystko to podane z charakterystyczną ekspresją głosową wokalisty Muzzego. Styl ten świetnie pasuje do tekstów piosenek, gdzie podawane w niezawoalowany sposób wulgaryzmy mieszają się z inspiracjami - dorobkiem takich postaci, jak filozof Michel Foucault (utwór „Nadzorować i karać”) czy pisarz Wieniedikt Jerofiejew („Kroki komandora”), a także z ironią, która wyczuwalna jest w każdym utworze grupy.

Obecny skład zespołu: wokal — Adam „Muzzy” Stoczyński, gitara — Krzysztof „Krata” Ludwisiak, gitara — Artur „Austin” Kubiak, bas — Krzysztof „Szczota” Grądzki, perkusja — Wojtek „Amisz” Piekarniak.

dziadyborowe.8merch.com/services/store