- Woda na Busince jest czysta, będzie można się kąpać – powiedziała nam pracownica Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pabianicach.
Do tej pory stęsknieni kąpieli na stawach Lewitynu czekać musieli na wyniki sanepidowskich bada.
Kąpielisko jest otwarte codziennie w godzinach od godz. 10.00 do 18.00. Bezpieczeństwa pływających strzec będzie czterech ratowników.
- Ceny wypożyczenia sprzętu będą takie, jak w zeszłym roku – wyjaśnia Piotr Adamski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Za godzinne pływanie rowerem wodnym zapłacimy 10 zł, a za pływanie kajakiem – 5 zł. Wstęp na Businkę jest bezpłatny.
Chętni mogą pograć w piłkę na boisku do siatkówki plażowej, a najmłodsi popluskać się w basenie dla dzieci. Do dyspozycji zainteresowanych są też korty tenisowe.
Popływać można też na krytej pływalni przy ul. Grota – Roweckiego 3.
- Basen czynny jest od 14.45 do 22.00 w dni powszednie i od 10.00 do 18.00 w soboty – mówi Janusz Tkaczuk, kierownik pływalni.
- Zrobiliśmy analizę wejść i wyszło z niej, że w wakacje ludzie chodzą na basen popołudniami, dlatego dopiero po 14.00 otwieramy pływalnię – tłumaczy Piotr Adamski. - Pracujemy jedną zmianą również z tego względu, że wielu pracowników pójdzie na urlopy.
Tak basen będzie otwarty do 14 lipca, później – w związku z przerwą w dostawie ciepłej wody – od połowy lipca do końca miesiąca zostanie zamknięty. Pływać będzie natomiast można cały sierpień.