Waldemar Malicki - solista, kameralista, improwizator. Nagrał około 40 płyt dla firm fonograficznych w Polsce, Belgii, Francji, Niemczech i Japonii. Płyty z utworami Wieniawskiego, Bacha i Paderewskiego w latach 1997, 2000 i 2003 zostały nagrodzone „Fryderykami”, a płyta z utworami Karola Szymanowskiego została uznana przez miesięcznik „Studio” za najlepszą płytę roku 1999.

W niedzielę 30 marca wybitny pianista przyjedzie do Pabianic. Podczas koncertu, który odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Kościuszki 14), wystąpi razem z najzdolniejszymi uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach. Ta muzyczna uczta to rezultat projektu „Wspólne muzykowanie”, którego realizatorami są: Fundacja PZU i Fundacja Opera, a organizatorami w naszym mieście: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia oraz Miejski Ośrodek Kultury.

* * *

To przedsięwzięcie realizowane jest w wybranych szkołach muzycznych w Polsce.

Szkoły te wybierają najzdolniejszych uczniów w formie wewnętrznego konkursu. Następnie wspólnie z pianistą Waldemarem Malickim ustalany jest ich repertuar. Uczniowie na początku biorą udział w warsztatach, a potem w koncercie.

 

* * *

Koncert w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się w niedzielę 30 marca o godz. 16.00. Wstęp wolny, jednak obowiązuje rezerwacja miejsc. Można to zrobić telefonicznie, dzwoniąc pod nr (42) 225-46-90.