120 wolontariuszy wyruszy na miasto.
- W tym roku zbieramy na dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi - mówi Piotr Roszak, zastępca komendanta Hufca Pabianice, odpowiedzialny za akcję WOŚP.
XVI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się Pabianicach w piątek 11 stycznia koncertem w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Łaskiej od godz. 17.00. Będą tutaj obecni wolontariusze WOŚP z puszkami. W czasie imprezy odbędą się też licytacje gadżetów.
Na sobotę, o godz. 18.00 zaplanowano koncerty rockowe w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Kościuszki 14.
W niedzielę wielki finał od godz. 15.00 do 22.00 na Starym Rynku. Będzie żurek za symboliczny 1 grosz wrzucany do puszki, czyli “co łaska”.
- W zeszłym roku wydaliśmy 1.500 porcji. Nie sądzę, by w tym było mniej – przewiduje Roszak.
Na scenie wystąpią zespoły: "Banda i Wanda" (w godz. 18.00-19.00), "Zgiełk" (około 21.00), "Dexter" (około 20.00) i zespół hiphopowy "Wyznawcy stylu". Tutaj na scenie będą prowadzone licytacje złotych serduszek i gadżetów WOŚP.
- W tym roku nie będzie skoków na bungee jak w zeszłym, bo na Starym Rynku jest mało miejsca - wyjaśnia Roszak.
Wśród niedzielnych atrakcji przewidziane jest 20-minutowe karaoke. Na placu zamelduje się też Harcerski Patrol Ratowniczy, który będzie udzielał lekcji pierwszej pomocy. Swoje umiejętności zaprezentuje też pabianicka grupa tancerzy ognia "Piromantrum". Zbieraniem pieniędzy zajmie się 120 wolontariuszy, a przeliczaniem pracownicy Pa-Co-Banku.
Honorowi Dawcy Krwi będą oddawać krew. Akcja trwać będzie do 13 stycznia. W sobotę i niedzielę punkt krwiodawstwa w szpitalu przy ul. Jana Pawła II będzie przyjmował w godz. 8.00-12.00. W pozostałe dni będzie czynny 8.00-11.00 - także w niedzielę 13 stycznia.