Po raz pierwszy Dni Powiatu, zamiast na „Strzelnicy”, odbędą się na terenie MOSiR-u (ul. „Grota” Roweckiego 3). Kiedy? W sobotę 19 maja. Również po raz pierwszy to mieszkańcy wybrali gwiazdę wieczoru. Będzie nią Agnieszka Chylińska, była wokalistka „O.N.A.”, znana z takich przebojów, jak „Kiedy powiem sobie dość” czy „Nie mogę Cię zapomnieć”. Agnieszka była u nas bezkonkurencyjna – zdobyła aż 1.138 głosów mieszkańców (drugi na liście zespół Kombii miał tylko 271 głosów). Poza Chylińską wystąpi też zespół Piękni i Młodzi (znany m.in. z piosenki „Na serca dnie”). Natomiast fanów rocka na pewno ucieszy występ łódzkiej Comy z charyzmatycznym Piotrem Roguckim na czele.

- Podczas Dni Powiatu na scenie wystąpią też zespoły muzyczne i taneczne z terenu powiatu – wyjaśnia Joanna Kupś, rzeczniczka starosty. - Najmłodsi będą mogli skorzystać z wesołego miasteczka, dmuchanego placu zabaw, konnej przejażdżki czy malowania twarzy.

Chylińska pierwotnie miała zaśpiewać na Dniach Pabianic. Wybrali ją internauci, ale w głosowaniu papierowym więcej głosów zdobył zespół Happysad („Zanim pójdę”). Będzie nas bawił na święcie miasta 10 czerwca (niedziela). Wystąpi również Sylwia Grzeszczak („Tamta dziewczyna”) i didżejka Nina Suerte.

Na Dniach Pabianic bawimy się w tym samym miejscu, co na Dniach Powiatu, czyli na terenie MOSiR-u. Dla dzieci zaplanowano nie lada atrakcję – przyjedzie do nas wesołe miasteczko z Czech.

- Zapraszamy firmy, które chciałyby wystawić swoje stoiska na Dniach Pabianic – mówi Maria Wrzos-Meus, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, organizatora święta miasta. - Zgłaszać trzeba się do sekretariatu MOK-u.

Jakie jeszcze imprezy czekają na pabianiczan w tym roku?

Muzeum Miasta Pabianic 26 maja zaprasza na Noc Muzeów. Z tej okazji zostanie otwarta wystawa prac Bolesława Nawrockiego. 27 maja maluchy poszaleją na Lewitynie na Dniu Dziecka. Od 4 do 10 lipca na Starym Rynku zaplanowano Festiwal Folklorystyczny Polka. We wrześniu w tym samym miejscu pobawimy się na Senioriadzie. 15 i 16 września zaplanowano Europejskie Dni Dziedzictwa. Prawdopodobnie w październiku czekają nas zawody MMA i boks Real Fight 2.9. Międzynarodowy Festiwal „Muzyka Świata” będzie od 6 do 28 października. 19 października zaplanowano dużą imprezę z okazji 40-lecia MOK-u. Jarmark Świąteczny ma być 11 grudnia.