Grupy Muzak i eMTT opowiedzą historię o szukaniu szczęścia we współczesnym świecie. Będzie to widowisko taneczno-teatralne dopowiedziane projekcjami filmowymi i fotograficznymi.
Autorzy nawiązują do baśni o kwiecie paproci za sprawą, którego można stać się szczęśliwym. Trzeba jedynie odwagi żeby go znaleźć. Wiejska dziewczyna wyrusza więc na poszukiwania. Trafia do miasta na obcym kontynencie. Czuje się wolna jak ptak. Wielki świat łudzi ją obietnicą bogactwa, piękna, wolności. Zdobycie tego jest dużo trudniejsze niż myślała, ale w końcu jej się udaje. Jest na jednym ze szczytów, ale wciąż jej czegoś brak. Może brak jej miłości, a może musi zdobyć następny szczyt…
Spektakl, który nosi tytuł WALIZKA będzie można obejrzeć 24 czerwca o godz. 22.00 przed Młodzieżowym Domem Kultury w Pabianicach.
Reżyseria i choreografia: Ilona Grzanka – Osińska. Projekcje filmowe: Paweł Fogel.Projekcje fotograficzne: Magdalena Makowska.
Wystąpią MUZAK, eMTT oraz gościnnie: Przemysław Sowa, Marta Kołodziejczyk, Robert Morawiec. Wykorzystane zdjęcia ze zbiorów Izabeli Szymanowskiej oraz specjalnie wykonane na potrzeby spektaklu przez Magdalenę Makowską.